Azimo – warto korzystać i przesyłać pieniądze z zagranicy? Wasze opinie

Azimo – warto korzystać i przesyłać pieniądze z zagranicy? Wasze opinie
4.3 (86.67%) 3 votes

Azimo jest nowoczesnym portalem realizującym międzynarodowe przelewy walutowe. Portal oferuje możliwość dokonywania przelewów walutowych z wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej, w tym także z Polski oraz z Wielkiej Brytanii, gdzie obowiązują inne waluty.

Transfer pieniędzy z Azimo

Kraj odbiorcy może być natomiast dowolny, a więc mamy pełną swobodę w kwestii dokonania samego przewalutowania.

Ogólne informacje

Strona Azimo.com

Strona internetowa posiada bardzo intuicyjną formę przez co jest stosunkowo łatwa w obsłudze. Samo wykonanie przelewu walutowego zaczyna się od założenia zupełnie darmowego konta użytkownika, a następnie podania najważniejszych danych osobowych potrzebnych do wykonania przelewu.

Odbiorca międzynarodowego przelewu nie musi posiadać konta użytkownika w serwisie, gdyż pieniądze przelewane są bezpośrednio na jego rachunek bankowy. Na głównej stronie portalu Azimo znajduje się również bardzo prosty kalkulator, dzięki któremu bez zakładania konta i logowania się można szybko sprawdzić koszty związane z wykonaniem konkretnego przelewu międzynarodowego na określoną kwotę.

Korzyści

Azimo przede wszystkim promuje się jako o wiele tańsza alternatywa dla innych portali realizujących przelewy walutowe, a także jako alternatywa dla drogich banków czy systemów szybkiego przesyłania pieniędzy. Firma gwarantuje szybkie przelewy walutowe w tygodniu, które mają być realizowane w ciągu maksymalnie 24 godzin od złożenia dyspozycji przelewu i przekazania pieniędzy na wirtualny rachunek w serwisie.

Azimo gwarantuje również swoim użytkownikom wysokie bezpieczeństwo nie tylko samych danych podawanych w serwisie, ale także przelewów. Według zapewnień firma korzysta bowiem z nowoczesnych systemów zabezpieczeń transakcji, podobnych do tych, które stosowane są przez najpopularniejsze banki.

Gwarancje

Dodatkowo Azimo oferuje także pełny zwrot pieniędzy w razie napotkania jakichkolwiek problemów podczas realizowania przelewu lub w przypadku złamania systemu zabezpieczeń i wykradzenia pieniędzy użytkowników.

Sama strona internetowa dostępna jest przez 24 godziny na dobę, cały rok, ale przelewy realizowane są oczywiście jedynie od poniedziałku do piątku. Zlecając przelewy walutowe w weekendy bądź w okresie świątecznym należy pamiętać, że ich realizacja nastąpi w najbliższym dniu roboczym.

Azimo - opinie z forum:

 1. Czy ktoś jest w stanie w jakiś sensown sposób wyjaśnić mi to w jaki sposób działa azimo? Nie bardzo to ogarniam bo przelewów walutowych robię dużo i wykorzystuję do tego po prostu swój bank, z którego od wielu lat korzystam. Jak to jest więce możliwe, że taki przelew można zrobić taniej, a po drugie na jakiej zasadzie w ogóle funkcjonują przelewy realizowane tutaj?

  Odpowiedz
 2. Czy przypadkiem ktoś już korzystał z tego portalu kiedyś i ma z nim jakieś doświadczenie? Chce sę upewnić że dobrze zrozumiałem, przelewam do nich pieniądze na takie swoje wirtualne konto, a potem oni już sami robią przelewa na konto wskazane przeze mnie przy wniosku dla przelewu? Mam rację, proszę o info…

  Odpowiedz
 3. Troszkę kurczę mam obawy, zazwyczaj robię duże przelewy :/ sporo niższa cena bardzo mnie jednak kusi i sam nie wiem co o tym myśleć.

  Odpowiedz
 4. Przelewy do polski też można robić czy tylko z polski do innych krajów? Jak to dokładnie jest ktoś się może orientuje w temacie?

  Odpowiedz
 5. Sam nie wiem co myśleć…heh, trudno kurde znaleźć opinie bo nikt się nie kwapi oczywiście powiedzieć czy był zadowolony z usług, czy może jednak coś nie do końca jest spoko…chodzi o spore pieniądze i mam wątpliwości zwyczajnie.

  Odpowiedz
 6. Jest problem bo konto zarejestrowałem, a przelewów robić nie mogę…jakaś lipa czy jak? Rodzicom kaskę regularnie przesyłam po prostu przelewami bankowymi, ale jak zobaczyłem te oferte to pomyślałem, że w sumie fajnie płacić troszkę mniej 😉 niestety jednak konto u nich już mam, a przelewów robić nie mogę :/

  Odpowiedz
 7. Yyy, co to w ogóle jest azimo? Nie bardzo rozumiem gdzie jest problem z przelewami walutowymi, przecież w każdym banku można to zrobić, a chyba każdy z nas ma konto w banku, więc o co tu biega?

  Odpowiedz
 8. Jak nie wiesz o co hodzi to chodzi o kasę, i to dosłownie o kasę w tym wypadku 😀 po prostu niższe prowizje i lepsze kursy niż ma bank, tyle, polecam poczytać o azimo ltd, wszystko masz napisane.

  Odpowiedz
 9. Wow, byłoby mega fajnie przelewać kaskę z niższymi prowizjami, a robię to dość często i jak tak sobie podsumowałem wydatki z tym związane to coś mnie trafiło. Obawiam sięjednak o bezpieczeństwo trochę, a informacjie na stronie dość niewiele. Po pierwsze jakie dane konkretnie trzeba podać zakładając tam konto, a po drugie czy strona korzysta z jakichś profesjonalnych systemów zabezpieczenia transakcji? Swoją drogą ludki może macie jakieś namiary na tę firmę? Gdzie są zarejestrowani i w ogółe jak to wygląda od formalnej strony? Z góry dzięki za pomoc.

  Odpowiedz
 10. Ludzie błagam, zacznijcie dzielić się swoimi opiniami o tym portalu, nie wierzę że nikt z tego jeszcze nie korzystał…chciałbym robić przelewy z UK do naszego biało czerwnego kraju i stawki wydają się atrakcyjne, ale jak jest naprawdę?

  Odpowiedz
 11. Takie jedno pytanko, orientuje się ktoś może czy po założeniu konta trzeba jeszcze się jakoś gdzieś weryfikować czy coś w tym stylu? Ogarnia ktoś temat???

  Odpowiedz
 12. Jki mają aktualnie kurs franka, da radę to gdzieś sprawdzić czy tylko podczas składania zlecenia wykonania przelewu się to pojawia?

  Odpowiedz
 13. Strona bardzo mi się spodobała w sumie, ale mam jedno podstwowe pytanko zwi,ązane z tym całym systemem. Czy jak przesyłam kaskę drugiej osobie to ona musi posiadać także swoje konto na tym portalu? To jest taka wymiana między kontami portalu czy kasa idzie na rachunek bankowy odbiorcy?

  Odpowiedz
 14. Ejjj, jakie oni mają te prowizje za przelewy bo informacja o tym, że są niskie to trochę lipa 😛 śmiem twirdzić, że stwierdzenie niskie prowizje jest mocno nieprecyzyjne, heh ;}

  Odpowiedz
 15. Istnieje jakaś sensowna droga kontaktu z właścicielami tej strony? Mam chęć ustalić z nimi parę faktów, ale nie brdzo wiem jak to zrobić.

  Odpowiedz
 16. Czy suport serwisu jest czynny 24h/d? często robię przelewy w nocy i jakby coś poszło nie tak to potrzebna jest szybka pomoc.

  Odpowiedz
 17. Jakie to irytujące że nikt nie wypowiada się na temat azimo…co myślicie o tej stronie, co? Można im zaufać, długo idą te przelewy?

  Odpowiedz
 18. Fajnie, mam login i hasło, a nic nie mogę zrobić, próba zalogowania wywala jakiś błąd, nie kumam o co biega.

  Odpowiedz
 19. Czy przelewanie pieniędzy do każdego kraju, niezależnie od wielkości tego przelewu, kosztje dokładnie tyle samo czy są jakieś widełki cenowe? Proszę o bardzo szybkie info.

  Odpowiedz
 20. Ej ludzie, znacie jakąs drogę skontaktowania się z właścicielami tego serwisu? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego kontaktu, a mam problem z działaniem systemu i nie wiem jak go rozwiązać.

  Odpowiedz
 21. Jeśli ktoś już miał przyjemność, albo i nieprzyjemność, korzystania z tego serwisu to piszcie proszę jakieś swoje opnie. Chętnie bym skorzystał, ale już raz dałem się naciąć bo koszty okazały się dużo wyższe niż gwarantowali. Drugi raz nie chcę takich wałków ;/

  Odpowiedz
 22. Dzień dobry. Ktoś orientuje się jakie dane są potrzebne do założenia swojego konta w serwisie?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz