Energylandia – najlepszy park rozrywki w Polsce? Wasze opinie i doświadczenia z pobytu

Zator w województwie małopolskim, niewielka miejscowość, licząca zaledwie niecałe 4 tysiące mieszkańców, która jeszcze nie tak dawno temu nie była specjalnie ważnym punktem na turystycznej mapie naszego kraju.

Sytuacja zmieniła się jednak w lipcu 2014 roku, kiedy to uroczyście otwarto tam park rozrywki Energylandia, obecnie największy tego typu obiekt na terenie całej Polski.

Około 35 ha powierzchni (w przyszłości planowana jest rozbudowa do 150 ha) zapewnia zwiedzającym mnóstwo możliwości rozrywki, zarówno dla najmłodszych gości parku, jak i dla młodzieży oraz osób o wiele starszych. Czym tak naprawdę jest ten park, co można tam znaleźć i ile trzeba zapłacić za wstęp?

Park rozrywki w Zatorze – co to jest

Strona główna. Źródło: https://energylandia.pl/

Park rozrywki Energylandia z całą pewnością jest miejscem, jakiego na naszej mapie nie było chyba jeszcze nigdy. To przede wszystkim raj dla miłośników kolejek górskich. Jeszcze nie tak dawno temu, aby zasmakować tego dreszczyku emocji na prawdziwym rollercoasterze, trzeba było po prostu wybrać się gdzieś do naszych zachodnich sąsiadów.

Park dysponuje jednak, na chwilę obecną, około 80-cioma różnymi atrakcjami, dopasowanymi do każdej grupy wiekowej, w tym aż 12 kolejkami górskimi, z których część jest unikalna, jak na nasze warunki.

Najważniejsze atrakcje parku

Obecnie w parku działa 5 tematycznych stref oraz 75 atrakcji.  W 2020 roku planowane jest otwarcie kolejnej strefy Aqualantis. Ważną częścią tego parku rozrywki jest z pewnością też 12 kolejek górskich. Do tych najbardziej popularnych należy zaliczyć z pewnością:

 • Dragon – została oddana do użytku w czerwcu 2015 roku i jest pierwszą w Polsce kolejką, gdzie wagoniki z pasażerami poruszają się pod torami, zapewniając tym samym nie lada emocje;
 • Mayan – oddana do użytku w roku 2015, we wrześniu, także posiada wagoniki poruszające się pod torami. Ta kolejna jest jednak wyjątkowo imponująca, w szczytowym punkcie ma aż 33 metry wysokości.
 • Formuła 1 – następna kolejka, która cieszy się mianem pierwszej w Polsce. Tym razem mamy do czynienia z technologią elektromagnetyczną. Wagoniki nie są napędzane łańcuchami, ale napędem elektromagnetycznym. W efekcie wagonik osiąga prędkość prawie 80 km/h w zaledwie 2 sekundy.

Od pewnego czasu w parku działa także oddzielna sekcja Energylandia Water Park, w którym rozrywki mogą szukać przede wszystkim miłośnicy wypoczynku i zabawy w wodzie, głównie na zjeżdżalniach. Warto wspomnieć tutaj o tym, że sekcja ta została nie tak dawno temu poszerzona o strefę Tropical Fun, gdzie dodano kolejnych 10 zjeżdżalni.

Strefy rozrywki Źródło: https://energylandia.pl/

W parku nie będą nudziły się również małe dzieci. Opisane przez nas atrakcje dedykowane są raczej młodzieży oraz osobom dorosłym, ale na terenie znajdziemy również całą strefę nazwaną Bajkolandia. To po prostu zagłębie z różnego rodzaju karuzelami oraz małymi kolejkami wodnymi, które są w pełni bezpieczne dla dzieci. Jak nie trudno się domyślić, wszystkie te atrakcje zostały zaprojektowane w bajkowym stylu.

Oczywiście nie miejscu nie mogło zabraknąć różnych punktów gastronomicznych. Po wielu godzinach zabawy jest tam mnóstwo miejsc, w których można zregenerować swoje siły ciepłym posiłkiem, gorącym napojem, ale i nie będzie problemu z zakupem lodów oraz innych łakoci, uwielbianych przede wszystkim przez dzieci.

Aktualny cennik parku rozrywki

Przykładowa zjeźdżalania. Źródło: https://energylandia.pl/

Decydując się na odwiedzenie tego parku rozrywki, należy oczywiście wcześniej zaopatrzyć się w bilety, co najłatwiej i najwygodniej zrobić po prostu za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Korzystając z formularza zamówień mamy do wyboru bilety w formie elektronicznej, przesyłane są po prostu na adres poczty elektronicznej podanej w procesie składania zamówienia. Dostępne są również tzw. bilety prezentowe, co oznacza po prostu możliwość zakupu fizycznej karty wstępu. Jest ona dostarczana tradycyjną pocztą pod wskazany adres.

Ceny w obu przypadkach są identyczne i prezentują się następująco:

 • normalny jednodniowy bilet wstępu dla 1 osoby – 119 zł
 • ulgowy bilet jednodniowy dla 1 osoby – 69 zł
 • normalny dwudniowy bilet wstępu dla 1 osoby – 219zł
 • ulgowy bilet dwudniowy dla 1 osoby – 119 zł

Co ciekawe, uprawieniem do skorzystania z biletu ulgowego jest wzrost. Przysługują one wszystkim osobom poniżej 140 cm wzrostu. Dodatkowo dla dzieci poniżej 3 roku życia można zakupić bilet za symboliczną złotówkę.

To całkiem sporo, ale jest opcja na częściowe obniżenie tych cen. Oferty sprzedaży biletów do Energylandii regularnie pojawiają się bowiem na Grouponie, dając możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy, szczególnie większym rodzinom czy grupom znajomych.

Czas na podsumowanie. Czy warto?

Choć parkowi rozrywki w Zatorze daleko do słynnych, amerykańskich wesołych miasteczek, to jednak nie da się ukryć tego, że jest to obecnie najlepsze tego typu centrum na terenie kraju. Jedno z niewielu miejsc, w których można korzystać z bardzo nowoczesnych kolejek górskich, wypoczywać na wodnych zjeżdżalniach, w SPA czy po prostu spędzać czas w lokalach gastronomicznych.

Pomimo dość wysokich cen (które można jednak obniżyć dzięki ofertom z Groupona) wydaje nam się, że jest to miejsce godne odwiedzenia chociaż raz w życiu, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

[Głosów:4    Średnia:3.7/5]

Energylandia - opinie:

 1. Jeden dzień w ogóle wystarczy do tego, aby w miarę kompleksowo zapoznać się z tym parkiem i zaliczyć wszystkie najciekawsze atrakcje? Ktoś był i może coś powiedzieć na ten temat?

  Odpowiedz
  • Polecam zostać na 2 dni- możesz wtedy zakupić bilet nieco taniej 🙂 , ale zasem nawet 2 dni to za mało.

   Odpowiedz
 2. jak wygląda baza noclegowa w tym Zatorze? Zastanawiamy się z rodziną czy nie kupić takiego dwudniowego biletu i spędzić tam weekend po prostu. Może macie jakieś sprawdzony nocleg, który możecie polecić?

  Odpowiedz
  • Polecam nocleg w Western Camp – ośrodek należący do Energylandii. Jest bardzo blisko około 5min pieszo lub można dojechać bezpłatną ciuchcią która dowozi wprost pod bramy Parku. My spaiśmy w namiotach tipi, ale są też Domki Szeryfa oraz indiańsie wozy. Wszystkie obiekty klimatyzowane/ogrzewane i wyposażone lepiej niż niejeden hotel nad morzem 🙂

   Odpowiedz
 3. Mam nadzieję, że kupując bilet nie muszę już więcej płacić na terenie parku ze wstęp do poszczególnych atrakcji? Ta cena trochę zwala z nóg jak dla mnie…

  Odpowiedz
  • Wszystkie atrakcje są w cenie 1 biletu. Do tego także strefa Water Park z basenami. Za nic dodatkowo nie trzeba dopłacać oczywiście poza wyżywieniem .

   Odpowiedz

Dodaj komentarz