Airbnb – prześwietlamy serwis, dzięki którym przeżyjecie niesamowite atrakcje. Czy warto skorzystać? Wasze opinie

Samodzielne znalezienie noclegu poza granicami własnego kraju czasem bywa bardzo problematyczne. Naturalnie na całym świecie można korzystać po prostu z oferty hotelowej, ale jak wiadomo ceny nocowania w hotelu potrafią być bardzo wysokie, nie zadowalając każdej osoby.

To właśnie z tego powodu portal internetowy Airbnb cieszy się tak dużą popularnością na świecie, umożliwiając łatwe wyszukanie tańszych noclegów w różnych zakątkach naszego świata. Sprawdźmy w takim razie na czym polega działanie serwisu i czego możemy od niego oczekiwać.

Zacznijmy od krótkiego opisu serwisu Airbnb

Wybrane atrakcje ze strony Airbnb

Airbnb zrodził się w głowie jego właściciela w 2008 roku, kiedy to również zaczął już w pełni funkcjonować. Idea portalu jest stosunkowo prosta, gdyż zakłada łączenie ze sobą turystów z osobami oraz firmami posiadającymi miejsca noclegowe na całym świecie.

W dużym skrócie można więc nazwać stronę portalem ogłoszeniowym, choć bardzo mocno rozbudowanym, bezpiecznym i nakierowanym tylko i wyłącznie na turystykę. Z jednej strony portal umożliwia więc osobom oferującym miejsca noclegowe na zamieszczanie własnych ogłoszeń.

Te są odpowiednio skatalogowane w serwisie, przez co użytkownik może łatwo odszukać oferty poprzez sprawdzanie konkretnych lokalizacji na świecie. Z drugiej strony z portalu korzystają oczywiście sami turyści, którzy przeglądając oferty noclegowe mogą wybierać coś idealnego dla siebie, sortując chociażby wszystko pod kątem ceny.

Portal nie tylko oferuje bardzo rozbudowaną bazę noclegową, ale dodatkowo także daje gwarancję bezpieczeństwa. Oferty najbezpieczniejsze to bowiem te, które posiadają status zweryfikowanych. Oznacza to, że konkretne miejsce noclegowe naprawdę istnieje, zostało to sprawdzone i osoba dokonująca rezerwacji nie wysyła swoich pieniędzy w kosmos, doświadczając poważnego zawodu na miejscu, już po przyjechaniu.

Airbnb reklamuje się jednak nie tylko jako portal stanowiący swoisty most pomiędzy właścicielami miejsc noclegowych na całym świecie, a turystami. Każdy może tutaj bowiem zamieszczać własne oferty różnych atrakcji turystycznych oraz ważnych wydarzeń. Baza powiększana jest także o wiele zabytków, w tym chociażby zamków, które są warte odwiedzenia.

Dzięki temu użytkownicy serwisu Airbnb mogą nie tylko szybko znaleźć oraz zarezerwować sobie nocleg w różnych zakątkach świata, ale także zaplanować urlop i na pewno od razu zarezerwować miejsca na wydarzenia godne zobaczenia już na miejscu.

Sposób działania serwisu opiera się na kilku prostych krokach

Kompas nie będzie potrzebny

Portal internetowy Airbnb bardzo mocno chwali się za niezwykle prosty system wyszukiwania miejsc noclegowych oraz samej rezerwacji, która ma być odpowiednio zabezpieczona. Nie da się ukryć faktu, że dużym ułatwieniem jest tutaj możliwość skorzystania z prostej wyszukiwarki, w której po wpisaniu terminu wyjazdu, liczby osób oraz miejsca docelowego można po kilku chwilach dostać pełną listę ofert noclegowych, ale i atrakcji turystycznych, ze wskazanej lokalizacji. Później proces rezerwacji przebiega już w sposób naprawdę intuicyjny, mieszcząc się w kilku krokach:

 • po wybraniu konkretnej oferty noclegowej i zapoznania się z jej szczegółami można wysłać do właściciela noclegu wiadomość o chęci zakwaterowania w konkretnym terminie,
 • kiedy wiadomość zostanie wysłana właściciel po jej odebraniu sprawdza dostępne miejsca i jeśli te są dostępne to umożliwia dokonanie rezerwacji we wskazanym wcześniej terminie,
 • po potwierdzeniu możliwości rezerwacji przechodzi się do zakładki z płatnościami. Tam bardzo dokładnie wyświetlone są wszystkie koszty związane z noclegiem, w tym informacja o niewielkiej prowizji pobieranej przez sam serwis,
 • do rezerwacji i jej opłacenia potrzebne jest posiadanie konta użytkownika w serwisie Airbnb. Dzięki temu każda dokonana rezerwacja i transakcja finansowa jest rejestrowana, co ma cały proces czynić bardziej bezpiecznym,
 • po dokonaniu rezerwacji oraz jej opłaceniu obie strony mają jeszcze możliwość anulowania całego procesu i zwrotu pieniędzy.

Nie da się ukryć tego, że korzystanie z portalu naprawdę jest proste i podobne kroki rezerwacyjne należy wykonać w przypadku wszelkich atrakcji turystycznych oraz wydarzeń. Najbezpieczniej jest oczywiście zdecydowanie korzystać z ofert zweryfikowanych, nawet jeśli są one odrobinę droższe. Proces rezerwacji jest tutaj również o tyle wygodny, że w dużej mierze niwelowana jest bariera językowa.

Większość ofert zamieszczana jest w języku angielskim, można łatwo je zrozumieć i tym samym nie mieć nieprzyjemniej niespodzianki po przyjeździe na miejsce, bo czegoś nie zrozumieliśmy.

Nie wiesz gdzie jechać? Sprawdź przykłady ciekawych miejsc na urlop

Lataj w różne strony świata z AIRBNB

Bardzo ciekawe jest to, że portal Airbnb mocno skupia się na tworzeniu dla swoich użytkowników wartościowych propozycji dla spędzenia kilku wolnych dni gdzieś w pięknych krajach naszego świata. Istnieje chociażby cała zakładka prezentująca najpopularniejsze cele wypoczynku pośród osób korzystających z usług serwisu.

Dobrym przykładem jest tutaj chociażby wyjazd do słonecznej Florencji, który jest polecany przez serwis. Nawet nie mając zielonego pojęcia o tym regionie, dzięki możliwościom serwisu, szybko dowiemy się co warto tam zobaczyć i co można tam robić.

I tak chociażby we Florencji można zapisać się na malownicze wycieczki rowerowe po regionie, wybrać się na warsztaty z lokalnej kuchni czy skorzystać ze specjalnych zajęć organizowanych na miejscu, które pokażą w jaki sposób poznawać otaczające nas zapachy, chociażby perfum. Mało przykładów?

Kiedy i Ty polecisz na swoje wymarzone wakacje?

W takim razie może krótka wycieczka do Tokio, która także jest polecana przez serwis Airbnb. Tutaj możemy na przykład zapisać się na zajęcia z prawdziwymi samurajami, nauczyć się przygotowywania oryginalnego sushi czy spędzić miło czas na nauce surfingu. Oprócz tego wszystkiego będziemy mogli oczywiście bardzo szybko i łatwo odnaleźć w tym miejscu nocleg, korzystając oczywiście z bazy znajdującej się na stronie.

To naturalnie tylko dwa z setek przykładów możliwości oferowanych przez portal. Dzięki nim w naprawdę krótkim czasie każdy jest w stanie zaplanować wakacje czy weekend swoich marzeń.

Airbnb gwarantuje bezpieczne płatności

Wspominaliśmy już po drodze co nieco o bezpieczeństwie gwarantowanym przez serwis. Warto zebrać więc wszystkie fakty i sprawdzić w jaki konkretnie sposób portal zabezpiecza swoich użytkowników.

Rezerwując sobie miejsca noclegowe, czy dla różnych atrakcji turystycznych, oczywiście będziemy poproszeni o dokonanie stosownej płatności. Serwis Airbnb gwarantuje tutaj wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez odpowiednio szyfrowane transakcje finansowe.

Niezwykle ważne jest jednak to, że transakcje odbywają się za pośrednictwem samego serwisu, a więc wszystko jest odpowiednio rejestrowane. Serwis także samodzielnie zajmuje się weryfikowaniem ofert wstawianych na stronę. To między innymi z tego powodu portal cieszy się tak dużym zaufaniem, które stale rośnie.

Czy warto skorzystać z oferty Airbnb?

Korzystanie z portalu Airbnb może być ciekawą opcją zarówno przy krótkich wyjazdach weekendowych, jak i przy naprawdę długich urlopach. Nie musimy oczywiście korzystać z oferowanych przez serwis atrakcji turystycznych, ale na pewno warto zapoznać się z prezentowanymi miejscami noclegowymi. Istnieje duża szansa na to, że uda nam się znaleźć wygodne miejsce noclegowe, w malowniczej okolicy i za bardzo przystępne pieniądze. Ostateczna decyzja zawsze należy jednak do Was.

Click to rate this post!
[Total: 37 Average: 2.9]

Airbnb - opinie z forum:

 1. maly_t pisze:

  ile prawdy jest w tych ofertach noclegowych ludzie???? Czy na pewno jak rezerwuję konkretny nocleg to po przyjeździe nie zastanę tam jakiejś rudery albo prywatnego domu, gdzie nikt nie będzie wiedział o co mi chodzi?

  1. Anonim pisze:

   Dlatego wybieraj oferty osób ze zweryfikowanym ID. Często tez zdjęcia mieszkań są zweryfikowane przez agentów AirBnB.

  2. Anonim pisze:

   Jestem gospodarzem, ale często też korzystałam z bazy jako gość. Na około 10 noclegów tylko raz natknęłam się na totalne nieporozumienie – mieszkanie śmierdziało, lodówka wręcz capiła, a na koniec, gdy chcieliśmy, jak zwykle, pomóc gospodarzowi i zdjęliśmy pościel, zobaczyliśmy obsikane materace. Ale to tak totalnie obsikane, zaschnięte plamy na całej powierzchni. Co dostaliśmy w zamian za recenzję, negatywną oczywiście? Odpowiedź gospodarza, że to my zostawiliśmy mieszkanie w takim stanie. Korespondencja z serwisem niczego nie wniosła, bo „nie ingerują w wystawione opinie”.

 2. viku5 pisze:

  czy serwis liczy sobie jakieś prowizje za wykonywane rezerwacje??? Dajcie w ogóle znać jakie macie doświadczenia związane z korzystaniem ze strony. Warto się na to pisać czy nie bardzo??

 3. Anonim pisze:

  serio warto korzystać z takich serwisów? nie ma problemu tam na miejscu? jak airbnb załatwia ewentualne reklamacje?

  1. Anonim pisze:

   Jesli jestes gościem a nie gospodarzem to zostaje ci tylko strzelic sobie w leb bo tak cie wyobracaja ze zostanieszz palcem w dup.. bez noclegu na drugim koncu kraju i zablokowanymi srodkami na koncie wiec nawet nie bedziesz mial mozliwosci zabookowac normalnego hotelu a wszystko przez gospodarza ktory moze cie wyrzucic w kazdej chwili bez najmniejszego twojego błędu za drzwi

  2. Anonim pisze:

   Tra-gi-cznie! Na moim profilu, a jestem też gospodarzem, do dzisiaj wisi komentarz osoby, która stwierdziła, że to ja zasikałam jej materace. Serwis ma to w nosie, bo nie ingeruje w opinie i na nic zdjęcia, które zrobiłam na miejscu i przesłałam. Porażka.

 4. Anonim pisze:

  dziekiii za kod zniżkowy na 100 zł!!! 😉 działa

 5. Anonim pisze:

  jak sprawdzić czy ogłoszenie jest prawdziwe? ponieważ Pani od której chcieliśmy wynająć dom chciała płatność z góry i na swoje konto (poza portalem) Czy można ją prześwietlić

  1. Anonim pisze:

   Nie rob tego. Płac tylko za posrednictwem Airbnb

  2. Anonim pisze:

   Nigdy tego nie rób,Airbnb przekazuje gospodarzom pieniądze dopiero 24h po przyjeździe gosci.Wiec jest bezpiecznie.Czytaj opinie

 6. Anonim pisze:

  Witam nie posiadam kart kredytowych ,zawsze posługuję się tylko gotówką jak w takiej sytuacji mogę opłacić rezerwację???

  1. Anonim pisze:

   Przez pocztę można wygodnie zrobić przelew

 7. Anonim pisze:

  Zaczynam nabierać wątpliwość w działanie wynajmu mieszkań ciągle dostaję komunikaty które nie mają uzasadnienia z rzeczywistością

  Zdjęcie Twojego dokumentu tożsamości jest złej jakości.

  Wygląda na to, że Twój dokument tożsamości jest nieważny.

  Wygląda na to, że zdjęcie Twojego dowodu osobistego jest czarno-białe.
  itp.
  Na wysłane maile nie otrzymałem żadnej odpowiedzi

  1. Anonim pisze:

   Ostrzegam ! ja przelałam pieniadze i od 5 dni sie z Nimi bujam ,poniewaz nie widza rezerwacji .Porażka ! Poza tym zdjęcia dokumentów przy RODO sa mocno watpliwe

 8. Anonim pisze:

  Jadąc do Włoch i wracając, skorzystałam z noclegu w Soyen u Frau Nicole. Niestety nie wiem, czy okolica jest godna uwagi, ale nocleg był naprawdę wspaniały. Gorąco polecam!

 9. Anonim pisze:

  Wszystko było fajnie dopóki nie pojawił się problem a tu z airbnb zero kontaktu! Zarezerwowaliśmy nocleg przed samym wyjazdem, nocleg typu „natychmiastowa rezerwacja”. Postanowilismy zapłacić już w drodze. Tu wystąpił błąd aplikacji. Pobrało pieniądze z kuponu jaki mieliśmy, nocleg nie był już dostępny, natomiast my nie dostaliśmy żadnych danych miejsca zameldowania Dwie godziny szukaliśmy tego miejsca, udało nam się bezpośrednio skontaktować z gospodarzem, ale musieliśmy mu zapłacić. Tydzień minął od powrotu a z airbnb kontaktu wciąż brak. Odradzam takiego pośrednika!!

 10. Anonim pisze:

  Nie polecam tego serwisu. Jeden nocleg zamówiliśmy, pozostając parę dni bez odpowiedzi. Odmówiono nam na dwa dni przed. Chcąc dać szansę zarezerwowaliśmy kolejny, opłacając go. Wszystko niby fajnie. Na 8 godzin przed zameldowaniem dostaliśmy odpowiedź, że gospodarz nie może nas przyjąć i zwraca całkowite koszty. Kasa zamrożona, kiedy będzie nie wiadomo, a my w podróży. Nawet nie można dać negatywnych komentarzy. Porażka. Nigdy więcej.

 11. Anonim pisze:

  Zarezerwowałem pokój przez serwis airbnb 2 godziny przed przyjazdem, dostałem adres gospodarza ale bez dokładnego numeru mieszkania i tylko numer telefonu. Oczywiście numer wyłączony można było się nagrać na sekretarkę, po przyjeździe na miejsce nie mogłem się dostać do mieszkania bo nikt żadnych wskazówek nie wysłał, gospodarz nie odpowiadał, noc spędziłem w samochodzie zero kontaktu z serwisem tylko w języku angielskim. Zrobiłem odwołanie rezerwcji i reklamacje, przyslali mi że reklamacji nie uwzględniają ze względu na warunki jakie miał gospodarz w swoim zameldowaniu, a miał takie że cytuje luźne warunki wymeldowania w ciągu 48 godzin bez żadnych kosztów.

 12. Anonim pisze:

  ostrzegam, dostaje teraz takie SMS a airbnb umywa ręce:
  Jak w porzadku to w porzadku. Co to za opinia czlowieku? Nikt nigdy do gosci nie jezdzi. Ty myslisz, ze wokol cb sie swiat kreci? Ze do bachorow i jasnie pana bedzie sie klucze jezdzilo przywoci zebys swoim marnym okiem ocenil mieszkanie?
  Pseudo mieszkanie na podleśnej w Warszawie.

 13. Anonim pisze:

  Jestem zarówno gospodarzem jak i często gościem na airbnb. Dziwię się tym negatywnym komentarzom, ale kładę to na karb nieświadomości i niestety -lenistwa wielu turystów. W ofertach airbnb dokładnie, lub może trochę mniej dokładnie, ale zawsze są opisane warunki, w ktorych przyjdzie nam zamieszkać, razem ze zdjęciami mieszkan/pokojów, no i trzeba sobie wszystko przeczytać, ze zrozumieniem. Warunki płatności i ewentualnych zwrotów również są opisane. Jako gospodarz od 2018 roku twierdzę, że nigdy airbnb mnie nie oszukało. Nigdy też nie miałem takich zgłoszeń od moich klientów. A ludzie są różni, niektórzy rzeczywiście nie rozumieją tej oferty- za minimalne pieniądze oczekują czasem warunków jak w Marriocie i czerwonych dywanów ;). Zamawianie miejsca na dwie godziny przed przybyciem nawet dla hotelu stanowi problem, co dopiero dla ludzi, ktorzy chodzą jak wszyscy do pracy i pokoje wynajmują okazyjnie. Każdy kim ma dwa końce – ja jestem z airbnb zadowolony i wszystkim go będę polecał.

  1. Anonim pisze:

   W te wakacje zostalismy dwukrotnie „wystawieni”. Po poprawnej rezerwacji, otrzymaniu wszystkich danych i oplaceniu mieszkania na 5 dni z góry w dniu przyjazdu okazalo się, ze mieszkanie zostalo wynajęte komuś innemu. Zostaliśmy w Gdańsku bez noclegu o 21 czteroosobową rodziną z psem. Dokonaliśmy szybkiej rezerwacji z opcją „natychmiastowa bez potwierdzania” czy jakoś tak i znów zapłaciliśmy. Tym razem okazalo się, że pani zapomniała zdjąć juz nieaktualnego ogłoszenia i ofera jest nieaktualna. Zaproponowała alternatywne mieszkanie od nastepnego dnia. Za wygodne mieszkanie z kuchnią i możliwością samodzielnego sporządzania posiłków dostalismy pokój pseudo hotelowy bez kuchni, lodówki, krzeseł, a nawet nez kosza na śmieci. Zupelny brak możliwości wlasnego taniego żywienia. Jak nam pani przez telefon proponowala to mieszkanie to nawet sie nie zająknęła o roznicach. Planując tanie wakacje skończyliśmy na „luksusie” na ktory nas nie stać. Pełne zywienie w gdańskich lokalach mocno nadszarpnęło nasz budżet. Reklamacja zlozona do airbnb na razie pozostała bez odpowiedzi. Raczej w przyszlosci nie odważę sie korzystać z airbnb

 14. Anonim pisze:

  Nie kumam tych negatywnych opinii. Jak wybieracie nie wiadomo co bez zdjec, bez opinii a potem sie dziwicie ze sa problemy. Wystarczy czytac opinie, oraz patrzec ilosc opinii. Jezeli ktos ma same pozytywy i 100 opinii to jest małe prawdopodobienstwo ze bedzie jakas nie miła niespodzianka. A ceny jak i czasem jakość i atmosfera lepsze niz w hotelu. Do tego jakiś kupon. Ostatnio rezerwowalem na 2 dni. Babka odebrała mnie z lotniska a potem mnie jeszcze zawiozła na powrocie na lotnisko.

 15. Anonim pisze:

  A ja nie moge się zarejestrować i zalogować zupełnie nie rozumiem o co chodzi!! Każde hasło jest niewłasciwe i trzeba otrzymać link do utworzenia kolejnego hasła!Never ending story!!Zmarnowalam kupe czasu ,mieszkanie stoi wolne a ja ćwiczę nie konczace się logowanie; nadmieniam,ze nie zamierzam się logowac przez Facebooka. Mankamentem tego jest brak JAKIGOKOLWIEK KONTAKTU,co nie wrozy dobrze w kwestii współpracy.

 16. Anonim pisze:

  Najgorszy portal z jakim mogłam mieć doczynienia! Zerowa obsługa klienta, od kilku dni próbuje się z nimi skontaktować i nikt nie odpowiada ani na wiadomości ani na telefony. Mieszkania w porządku ale teraz trafiłam na sytuacje że gospodarz przyjął moja rezerwacje i pieniądze po czym poinformował że nie ma dla mnie tego apartamentu i proponuje mi jakoś pokój za te same pieniądze. Ogólnie to brzmi jak żart. Nie zgodziłam się i poprosiłam o bezpłatna anulacje. Dostałam odpowiedz że oczywiście się zgadza. Wysłałam informacje zwrotna po czym do tej pory ani pieniędzy ani pobytu! Za coś takiego walczyłam o 100% zwrotu i taki powinien być. A oni proponowali mi 100zl !!!! Nie polecam.

 17. Anonim pisze:

  Wprowadzanie klientów w błąd!!!
  Rezerwowałem nocleg – na rachunku opłata serwisowa 494PLN, trochę dużo, ale ok. Właściciel podniósł opłatę za nocleg – zgodziłem się, zrobiłem dopłatę. Na rachunku nic oprócz kwoty dopłaty. Teraz jestem ze względu na covid’owe problemy zawodowe odwołać rezerwację. I co? Regulamin anulowania mówił o utracie opłaty serwisowej. No to ciach odwołuję, i zdziwienie, ponieważ opłata serwisowa to nie 494 a 724PLN. Pytam więc airbnb co i jak, a oni na to, że zwiększając kwotę rezerwacji opłata serwisowa automatycznie uległa zwiększeniu. Ja na to, że na żadnym rachunku otrzymanym nie ma wzmianki o zwiększonej opłacie serwisowej. Ale tu się rozmowa urywa, uważają, że mi już wytłumaczyli. Bez odpowiedzi i wyjaśnień, chęci ugody, etc. Bez możliwości telefonu wszystko przez ich portal. Najmądrzejsi i …. Nigdy więcej i odradzam innym.

  Jeśli ktoś chce dokładniejsze info, proszę pisać.

 18. Anonim pisze:

  Nie polecam.Gospodarz 2 miesiące przed przyjazdem zmienił warunki umowy ,zmniejszył powierzchnię mieszkalną,zamknął jacuzzi i saunę.Chciałem anulować umowę,z gospodarzem zero kontaktu,obsługa początkowo zapewniła mnie,że otrzymam zwrot kosztów ,a po 3 tygodniach zaczęła wysyłać sprzeczne komunikaty-generalnie spróbuj dogadać się z gospodarzem.Nigdy więcej AIRBNB

 19. Anonim pisze:

  Nie jest to uczciwy portal. Skorzystałam parę razy i bywało różnie. Bywało, że wszystko ok, ale mam też negatywne doświadczenia. Pieniądze pobrane, gospodarz się nie odzywa, nie potwierdza rezerwacji, pieniędzy nie ma, nie wiadomo czy rezerwować coś innego, a kwota nie mała. Zwrot przy anulowaniu w ciągu 15 dni, to naprawdę mało uczciwe posunięcie.

 20. Anonim pisze:

  Witam, mam pytanie odnośnie portalu. Razem z chłopakiem szukalismy mieszkania do wynajęcia i natknęliśmy się na ogłoszenie jeden Pani… Napisała, że będziemy wynajmować mieszkanie przez tnę portal tylko przez miesiąc, po miesiącu będziemy przelewać pieniądze bezpośrednio na jej konto i podpiszemy umowy na dlugy okres czasu.
  Czy jest to możliwe, boimy się żeby nie okazało się że to nie prawda. Pani na portalu ma dobre opinie

 21. Anonim pisze:

  Szukać gospodarzy z opiniami, zweryfikowanych, najlepiej firmy. Jak gospodarz ma Superhost to raczej małe szanse na „przypał” bo strasznie ciężko dostać Superhost-a i strasznie ciężko go utrzymać. Inna sprawa jak zaczniecie wojnę z kimś i ktoś Wam jako gościom da negatywa to wtedy liczcie się z tym, że kolejny gospodarz może Was nie chcieć. Jako gospodarze mieliśmy taki przypadek, że ktoś zarezerwował 2 godziny przed przyjazdem rezerwacja natychmiastowa i sprawdziliśmy kto to a tam dwa negatywy jeden z opisem, że jakieś imprezy z narkotykami szybki telefon do AiRBnB, że nie chcemy gościa bo się obawiamy o lokal oni sprawdzili kto to i anulacja rezerwacji bez konsekwencji dla nas. Na AirBnb trzeba być człowiekiem a nie zwierzęciem jak wy komuś będziecie wystawiać negatywy tak bez powodu to karma wróci. Mieliśmy też klienta który nam wystawiał zawsze 4 gwiazdki i regularnie przyjeżdżał bo był zadowolony po którejś rezerwacji zaczęliśmy mu odmawiać bo to nam groziło utratą wspomnianego Superhosta…..

 22. Anonim pisze:

  Porażka!!!! Numer do kontaktu w Polsce nie działa!!! Zgłasza się automat w języku angielskim. Wsparcie mailowe działa na zasadzie gadała d… z panem(po angielsku), odsyłają do gospodarza, który nie odpisuje na maile. To moja ostatnia rezerwacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.