Czy na aliexpress opłaca się kupować? Wasze opinie

Jeżeli zależy Ci na dobrej cenie, a nie na czasie przesyłki, to powinieneś sprawdzić portal sprzedażowy Aliexpress – jeżeli jeszcze nie miałeś z nim styczności, to spokojnie – poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje krok po kroku oraz wszystkie informacje niezbędne, by zrobić bezpieczne zakupy on-line.

Pamiętaj także, by Twoje zakupy były zawsze przemyślane i rozsądne! W sieci czasem zbyt łatwo jest kliknąć „Buy Now”, a przecież nasze karty kredytowe mają określony limit…

Co to jest Aliexpress?

Aliexpress (aliexpress.com) to popularna chińska platforma transakcyjna on-line działająca od 2010 r., która umożliwia przeprowadzenie transakcji i eksport towarów z Chin bezpośrednio do kupujących. Portal należy do grupy handlowej Alibaba, założonej w 1999 r., zarządzającej także innymi serwisami, w tym np. chińskim Yahoo.

Platforma Aliexpress jest dostępna dla zalogowanych użytkowników (którzy założyli konto w serwisie – instrukcję znajdziesz poniżej) z całego świata, dostępna jest także w formie aplikacji na urządzenia mobilne.

Platforma ta oferuje bogaty wybór towarów ze wszystkich działów – odzież, elektronika, wyposażenie wnętrz, żywność, kosmetyki – każdy, kto odwiedził Aliexspress wie, że prawdopodobnie nie istnieje taka rzecz, której by tam nie znalazł…

Dostępny jest szeroki wybór dosłownie wszystkiego, a produkty, z racji tego, że sprzedawane są najczęściej bezpośrednio przez chińskich producentów, kuszą bardzo niskimi cenami.

Jak zacząć kupować na Aliexpress?

Obecnie serwis jest dostępny także w innych językach niż angielski i choć tłumaczenia nie są perfekcyjne, na pewno ułatwia to nawigację oraz zakupy na stronie. Jeżeli dzisiaj po raz pierwszy otworzyliście stronę aliorexpress.com, zapewne przyda się wam krótka instrukcja krok po kroku, jak dokonać zakupu. Wszystko znajdziecie w kolejnej części tekstu.

Przed rozpoczęciem zakupów musicie jednak utworzyć swoje konto, które umożliwi wam zalogowanie się i kupno towarów. W tym celu kliknijcie w prawym górnym rogu „Sing in/Join” – „Join Free” i przejdźcie dalej.

Następnie klikamy „Join”, by założyć nowe konto. Możemy wykorzystać swój profil na portalu społecznościowym Facebook lub adres e-mail – jeżeli wybierzemy e-mail, to zostaniemy przekierowani do krótkiego formularza, do którego wpisujemy imię, nazwisko, adres e-mail oraz wymyślone przez nas hasło.

I voilà! Proces rejestracji, jak widzicie, nie jest ani trochę skomplikowany, ponieważ po zatwierdzeniu formularza, już możemy cieszyć się pełnią możliwości do pomniejszania własnej wypłaty o koszt wymarzonych zakupów.

Myślę, że wyszukanie produktu także nie sprawi wam żadnego problemu, ale gdyby jednak, to proponuję przejrzysty filmik na temat tego, jak znaleźć produkt w serwisie – obejrzycie go na oficjalnym kanale Youtube Aliexpress: AliExpress – How to Find Products on AliExpress

Proces zakupowy – krok po kroku

Musimy oczywiście wejść na stronę Aliexpress.com oraz zalogować się na utworzone uprzednio konto. Następnie wyszukujemy interesujący nas produkt za pomocą panelu wyszukiwania (lupki) albo klikamy w interesujący nas dział (na stronie głównej menu po lewej stronie). Jeżeli chcemy zobaczyć wszystkie kategorie klikamy na „See all”.

Jeżeli zainteresuje nas dany produkt, to klikamy na niego i możemy wówczas podejrzeć wszystkie szczegóły i zobaczyć więcej zdjęć.

Na karcie produktu dowiemy się także, ile osób już zamówiło dany produkt i ile osób dodało go do swojej listy życzeń. Ilość gwiazdek natomiast powie nam, czy osoby, które już kupiły i otrzymały dany produkt, są  z niego zadowolone.

Pamiętajmy, by dokładnie przeczytać opis produktu i sprawdzić opinie innych kupujących. To podstawa, jeżeli chcemy, by nasze zakupy były udane.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani, to klikamy „Buy Now”. Wówczas zostaniemy przekierowani do formularza danych do wysyłki przedmiotu. Teraz pozostaje nam już tylko wybrać wygodną dla nas metodę płatności , która zależy od kraju, w którym mieszkamy (więcej informacji na temat płatności znajdziecie dalej w tekście).

Po dokonaniu płatności dostajemy potwierdzenie i… już możemy oczekiwać przesyłki (co niestety trochę potrwa, ale na ten temat też więcej poniżej).

Możecie także zapoznać się z filmikiem instruktażowym samego Aliexpress: How to Shop on AliExpress,

Płatność za zakupy na Aliexpress.com

Mamy do wyboru kilka metod płatności, co oczywiście jest także zależne od kraju, w którym mieszkamy – zawsze jednak możemy wybrać szybką płatność on-line i nie jest istotne w jakiej walucie mamy konto w banku (nie musimy mieć konta walutowego).

Podczas płatności nasz bank automatycznie przewalutuje daną kwotę na dolary (na Aliexpress obowiązuje tylko ta waluta), a my nie musimy sobie zaprzątać tym zbytnio głowy.

Warto jednak sprawdzić wcześniej, czy nasz bank nie pobierze od nas jakiejś dodatkowej opłaty czy prowizji za wybrany sposób płatności czy przewalutowanie. Oczywiście możemy także płacić za pomocą karty debetowej lub kredytowej.

Bezpieczeństwo transakcji – czy zakupy na Aliexpress są bezpieczne?

Mimo że zakupy on-line są dziś czymś powszechnym, to wiele osób wciąż ma obawy, co do kwestii bezpieczeństwa, szczególnie jeśli mowa o serwisach zagranicznych. Czy z naszego konta zostanie pobrana odpowiednia kwota? Czy sprzedający w ogóle wyśle zakupiony towar? Nasze wątpliwości są jak najbardziej naturalne, ale jeżeli zapoznamy się z polityką ochrony kupujących Aliexpress, to na pewno będziemy spokojniejsi (szczegóły znajdziemy TU).

Jak skontaktować się ze sprzedającym?

Na karcie interesującego nas produktu zawsze odnajdziemy także informację o sprzedającym  – zobaczymy ile ma pozytywnych opinii od kupujących, co świadczy o jego wiarygodności. Jeżeli będziemy mieć pytania o dany produkt, to możemy kliknąć ikonę koperty „Contact Now” i wysłać mu wiadomość.

Jak długo muszę czekać na przesyłkę?

Czas dostarczenia przesyłki jest zawsze określony przy danym produkcie – zawsze jest to pewien przedział czasowy, który określa sprzedający jednocześnie gwarantując, że w tym czasie dana rzecz zostanie wysłana i dotrze do rąk kupującego. Czas dostawy jest zazwyczaj różny dla USA, Rosji i krajów europejskich. Można powiedzieć, że średnio czeka się na przesyłkę od 1 do 6 tygodni, ale wszystko zależy od danego sprzedającego i kraju odbioru. Jednego możemy być pewni – z Chin kurier nie dotrze do nas w 24 godziny – błyskawiczne zakupy na „teraz, zaraz” zdecydowanie nie wchodzą w grę.

Jak mogę sprawdzić, gdzie jest moja przesyłka?

Kiedy kupimy towar, sprzedający jest zobowiązany do wprowadzenia numeru przesyłki (opcja „tracking”). My, mając do niego dostęp możemy śledzić przesyłkę i sprawdzić na jakim etapie jest jej dostarczanie.

Czy i w jaki sposób mogę złożyć reklamację?

Aliexpress  stara się w pełni zagwarantować bezpieczeństwo i satysfakcję z zakupów za pośrednictwem portalu i swoich użytkowników obejmuje programem ochrony kupujących. Sprzedający ma określony czas na dostarczenie towaru do klienta – jest to tak zwany „okres ochrony”, który przeważnie wynosi 60 dni. Siedem dni przed końcem tego okresu kupujący może rozpocząć „dispute” czyli spór ze sprzedającym.

Jeżeli  ten gwarantuje, że towar został wysłany, to okres ochronny może zostać przedłużony (do 120 dni).  Istotne jest to, że sprzedający otrzymuje naszą zapłatę za zakupiony towar dopiero w momencie, kiedy my potwierdzimy, że otrzymaliśmy zakupy i wszystko jest ok (lub jeżeli minął czas ochronny, a my nic nie zgłosiliśmy).

Jeżeli jednak nie otrzymamy towaru lub towar nie spełnia naszych oczekiwań i jest niezgodny z opisem, to możemy także rozpocząć „dispute” i żądać zwrotu całości (full refund ) lub części (partial refund) należności.

Jeżeli swój spór odpowiednio umotywujemy i przekażemy dowody (np. zdjęcia wadliwego towaru albo filmik, na którym będzie je widać), to pieniądze powinny dość szybko wrócić na nasze konto. Warto zaznaczyć także, że nawet jeżeli towar nie byłby zgodny z opisem i uzyskalibyśmy zwrot za towar, to możemy go zatrzymać.

Czy będę musiał zapłacić cło?

Jeżeli robimy małe zakupy tylko dla siebie, to raczej nie musimy się obawiać, że służba celna będzie zainteresowana naszą paczką i obciąży nas dodatkową opłatą – prawda jest taka, że jeżeli wartość zamówionych towarów nie przekroczy 150 euro, to cła płacić wcale nie trzeba. Natomiast jeżeli ściągamy towar w większej ilości, lub zakupiona rzecz jest dużej wartości, to musimy się liczyć z tym, że może być na nią nałożona opłata celna. Jednak to zaledwie kilka procent wartości, więc cena towaru nawet wraz z doliczeniem tej opłaty tylko nieznacznie wzrośnie.

Podsumowując – plusy i minusy Aliexpress:

Na plus:

 • Możliwość zakupu towarów w atrakcyjnych cenach, bezpośrednio od producentów z Chin
 • Dobry system ochrony kupujących
 • Przystępny system płatności
 • Częste kupony promocyjne dla użytkowników, które dodatkowo obniżą koszty zakupów, darmowe przesyłki towarów

Minusy:

 • Długi czas oczekiwania na przesyłkę
 • Możliwość trafienia na towar niskiej jakości i nieuczciwych kupujących
 • Ryzyko zakupu nieoryginalnych produktów
 • Ubogie wsparcie użytkownika w językach innych niż angielski, chiński i rosyjski.
Click to rate this post!
[Total: 86 Average: 3.2]

Aliexpress - opinie użytkowników:

 1. Przemo pisze:

  Na alli jak wpłacisz pieniądze to trzyma je do momentu realizacji zamówienia platforma, a jak potwierdzisz że z przesyłką jest ok , lub minie 60 dni i nie zareagujesz to dopiero pieniądze trafią do sprzedawcy.
  Kupujemy w sklepach które mają dobry i liczny feedback
  Jak otwieramy przesyłkę należ ten proces nagrać aby mieć dowód w razie w
  Jak coś jest nie tak zakładamy na stronie spór ze sprzedawcą.
  A przede wszystkim zanim kupimy czytamy internet pod kątem korzystania z ALI

  1. danielo pisze:

   witam mam pytanie może ktoś konkretnie na nie odpowie ,zamierzam zrobić zakupy za ok 1000$ czy obejmie mnie cło kto mnie o nim powiadomi i gdzie je uiścić ,jakie są koszty dostawy z chin i czy na stronie aliexpress można negocjować ceny

   1. Alex44pl pisze:

    Z cłem na Aliexpress (ale też przy zakupach z Chin przez Allegro – o czym nikt nie wspomina) jest loteria… Chińczycy wszystko wysyłają jako gift (prezent), albo sample (próbki). Do pewnej kwoty urzędy celne przymykają na to oko, ale przy zakupie za 1000$ to raczej nie przejdzie.
    Jak będziesz miał pecha, dostaniesz z cła w Warszawie dokumenty celne i prośbę o uściślenie, co zamówiłeś (bo Chińczycy różności wypisują), a potem o zapłatę cła (najczęściej 12% od wartości zakupu).
    Tak, czy siak – opłaca się 🙂

    1. antymoher pisze:

     Co za pierdy. Jakie 12% cła? Cło zależy od towaru i jest różne. Do tego dochodzi jeszcze 23% VAT liczone od ceny towaru + koszt przesyłki + naliczone cło. Tak to wyglada w PL!!!

     1. Anonim pisze:

      Dodanie. Aliiexpress to dno.

    2. Anonim pisze:

     Kupowałem radio+pierdoły łącznie 500 dolarów, cło z urzędu celnego w katowicach 87 pln,
     4 miesiące później te same zakupy i kwota a cło 95 pln
     pozdro

     1. Anonim pisze:

      Kurs waluty ,zmienia się każdego dnia to i wa wpływ na różnice.

   2. expol pisze:

    Zgodnie z prawem Unijnym, otrzymasz zawiadomienie wystawione przez Pocztę Polską i przy odbiorze opłacisz nie tylko CŁO ale i VAT, oczywiście Urząd Celny obliczy wartość powiększoną o koszt dostawy i zgodną z ich taryfikatorem. Tak to wygląda jak przesyłka jest na osobę fizyczną, jeśli na firmę to inna bajka, potrzebujesz SAD i odprawę celną w oddziale,

    1. Anonim pisze:

     Mi własnie przyszła wiadomość z urzędu celnego że paczka jest zatrzymana do momentu otrzymania potrzebnych im do oclenia dokumentów Przedmiot warty 70 dolarów a masę papierów do wysłania i jeszcze problem żeby je dostać od sprzedawcy.Chyba to oleję.Napisałem wiadomość do celniaków co jest w paczce i jak chcą to mi darują a jak nie to trudno.

     1. Anonim pisze:

      Nic nie musisz ostawać od sprzedawcy. Dostałeś maila od aliexspres o przesyłce, jej zawartości i cenie, wydrukuj sobie (jest tłumaczenie na polski) i przedstaw w urzędzie celnym – koniec, kropka!

   3. Stylela pisze:

    Cło zapłacisz w przypadku kiedy wartość zakupionej przez ciebie rzeczy przekroczyła 150 euro. Powiadomi Cię o nim urząd celny, dostaniesz w liście, że paczka jest zatrzymana i musisz wysłać im potrzebne dokumenty (xero dowodu, dowód zakupu). Niestety nie możesz negocjować cen na aliexpress 🙂

    1. Anonim pisze:

     pół roku temu kupiłem zegarek za 80 dol, dowalili mi cło 120 zl, w zeszłym tygodniu kupiłem węża świetlnego za 120 dol dowalili mi 90 zł cła

     1. Anonim pisze:

      Nie opłaca się kupować bo wiecej wydasz za przesyłkę z cłem

  2. Arogancja z jaka zaczynasz wypowiedz, swiedczy tylko zle i tobie. Pokazujesz, ze sam jestes „leszczem”.

   1. Anonim pisze:

    Nie płacz i wyciągnij kija z dupy sztywniaku. Trochę dystansu zaleca się w codziennym życiu wiesz?

  3. Harel pisze:

   Czyli mam rozumiec, ze jesli nie potwierdze ze otrzymalem przesylke, lub nie minie 60 dni, to sprzedawca przesylki nie wysle? Czy musze po prostu cierpliwie czekac?

 2. To się zdarza podobno, ale to zawsze tak jest z zamawianiem z chin. Ja często kupuje tam sobie ciuszki do kolekcji bo jest dużo taniej niż tu w Polsce i specjalnie nie narzekam na jakieś oszustwa czy coś takiego.

 3. Ja niedawno zamówiłem sobie smartfona fajnego, za chyba coś koło 100 dolarów i czekam teraz na dostawę, mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

  1. i jak ten smatrfon doszedł ? bez zadnych uszkodzeń , w pełni sprawny ? 🙂

  2. doszedł ten telefon ? wszystko z nim ok ?
   pozdro.

 4. goclaw pisze:

  Ktoś wie może co to jest ten chinatronic na tym serwisie? Pytam bo już parę razy zamawiałem tam elektronikę i było ok, a teraz przypadkowo trafiłem na coś takiego i zastanawiam się z czym się to w ogóle je. Ktoś może mi powiedzieć?

 5. To jest generalnie taki market telefonów chińskiej produkcji, głównie smartfonów. Ja już raz kupowałem jakąś markę krzak takiego smartfona właśnie w tym serwisie i działa ok, na razie jestem z niego zadowolony.

 6. Od pewnego czasu tam kupuję bo czytałem sobie opinie o tej stronie i ludzie to się raczej pozytywnie wypowiadają na ich temat. Szkoda w sumie tylko, że ta strona nie jest po polsku. Do naszego kraju można bez żadnych problemów wysyłać, ale polskiej wersji językowej nie ma i to jest dla mnie duży minus, ale tak to jest ok.

  1. andy pisze:

   Zacznij korzystać z przeglądarki google chrome,tak jak ja.Przecież ona ma wbudowany tłumacz( w ustawieniach masz propozycję tłumaczenia) i wszystko leci po polsku 🙂

  2. Rafał pisze:

   Jest możliwość ustawienia po Polsku.

  3. erynia pisze:

   jest,poszukaj, wszak brzmi to jak Kali kochać pana, ale zawsze coś

  4. Pati pisze:

   Musisz język zmienić, okolice logowania. Trochę kiczowato tłumaczy,ale w miarę da się zrozumieć.

  5. ania pisze:

   No jak nie jest jak jest, czasem tłumaczy kali mieć banana ale można ustawić polski, albo przepisz do googla:)

  6. Anonim pisze:

   Witam jest to tłumaczonetylko musisz w prawym rogu sobie zaznaczyć na język polski i Ci wszystko przetłumaczypozdrawiam

  7. Anonim pisze:

   Aliexpress w polskiej wersji jest jedną wielką masakrą 😀 „Kali jeść Kali pić”.

   1. Anonim pisze:

    Nie przesadzaj , da się wszystko zrozumieć

 7. niuda pisze:

  Generalnie trzeba być bardzo ostrożnym bo niestety trafiają się lipy, że na przykład przychodzi nie to co się zamówiło lub w ogóle nic nie przychodzi. Ja jednak kupuje tam już z rok czasu i na razie tylko raz miałam problemy. Myślę, że nie jest tak źle i spokojnie mogę polecić.

  1. Anonim pisze:

   A polecisz Telefony? Boję się że jak zamówię to dostane Chińskie gówno które nie bd dzialas.

  2. Marek pisze:

   Ja dopiero zaczynam zakupy na Ali..
   Na próbę zamówiłem latareczkę i przysłali mi mailem, że będę musiał czekać na nią dwa miesiące. Czy to jest ostateczny termin, czy tylko z założenia ?
   Czy jeszcze w jakiś sposób muszę potwierdzić chęć zakupu tego towaru, czy wystarczy już teraz po prostu cierpliwie czekać na dostawę?

 8. kwiecien pisze:

  Wydaje mi się, że w tym markecie aliexpress to są raczej podróbki, ale jednak skusiłem się w końcu na zakupy tam. Kupiłem sobie fajne buty, myślałem, że są fajne, a jak do mnie dojechały to się okazało, że to plastikowy fajans, który jest zupełnie do niczego i jedynie wyglądem przypomina oryginalne buty. Dla mnie to lipa i nie wiem czy warto jeszcze raz tam próbować. Fakty, że nie wydałem na nie dużo, ale takie buty za taką kasę to u siebie na bazarze bez problemy mogę kupić.

 9. kowalik pisze:

  Siostra mi już parę razy pokazywała biżuterię, którą kupiła na tej stronie, ponoć dosłownie za parę dolarów. Muszę przyznać, że nawet fajnie wygląda i też bym sobie tam coś chętnie kupiła, ona sobie chwali zakupy tam. Czy może mi kto powiedzieć jak kupować na tej stronie i w ogóle jak można tam płacić? Przelewy, karty, może paypal? Wie ktoś i może mi pomóc?

  1. andy pisze:

   Płacisz kartą.Przy zakupie przekierują cię na formę płatności,wszystkie kroki jasno opisane.W miarę bezpiecznie,aliexpress podobnie jak paypal chroni kupujących.Przeliczenie waluty automatyczne na twoim koncie,standard.Płatność zajmuje minutę.

   1. adzia pisze:

    czyli trzeba podać swój nr. konta?

   2. Anonim pisze:

    Istniej tez mozliwość zapłaty przez PayPal

    1. Anonim pisze:

     Na Aliexpress nie ma przecież takiej możliwości. Możesz płacić kartą, przez PayU lub Przelewy24.

     1. Anonim pisze:

      Nie musisz mieć karty! Po wybraniu przedmiotu zgłasza się co prawda strona do podania numeru karty ale na samym dole możesz wybrać inną opcję PayPal lub Payu. Po wybraniu np. PayU podaje Ci natychmiast wartość przewalutowaną w złotówkach i po zaakceptowaniu łączysz się ze swoim bankiem, logujesz i potwierdzasz płatność jak zwykły przelew! Otrzymujesz wszystkie stosowne potwierdzenia. PayU nie pobiera prowizji, chyba ja tego nie zauważyłem! I co ważne zakup jest ubezpieczony. Gdy nie przyślą towaru otrzymasz zwrot gotówki jednak warunek jest taki, żeby przed okresem 60 dni należy otworzyć tzw. spór inaczej bez reakcji kupującego płatność zostanie zwolniona i otrzyma ją sprzedawca, wtedy jest po zawodach.

  2. Tomas pisze:

   Hehe a siostra nie moze ci powiedziec skoro zakupy tam robila ??

  3. Krzysztof pisze:

   kowalik jakoś niewiarygodnie brzmi Twój post! Pytasz na forum co i jak ? A siostra pewnie jest zakłamana ? I trafiła się okazja skonfrontować ją? Czy może całe to forum to lipa bo jakoś dziwnie wygląda ta stronka jak na typowe fora co się spotyka

 10. michalow pisze:

  Niedawno zamówiłem sobie smartfona za 80 dolarów i do mnie doszedł gdzieś po dwóch tygodniach, sprawuje się dobrze i dlatego polecam stronkę, troszkę minus, że nie ma polskiej wersji językowej, ale można to jakoś przeżyć.

 11. kowal pisze:

  Na tej stronie można płacić tylko kartą kredytową, jak chcesz coś kupić to musisz ją posiadać bo inaczej się nie da. Ja mam jednak pytanie czy oni mogą wystawiać faktury? Kupiłem niedawno na próbę trochę pamięci przenośnych do promocji swojej firmy i okazało się, że na 10 tylko jedna sztuka była zepsuta, więc nie jest tak źle i chce więcej zamówić. Dają faktury?

  1. janek pisze:

   z ta karta to nie prawdsa jak nie wiesz to nie pisz .. ja płace zwykła visą i przechodzi bez problemu fakt ze zakupy do 150 euro ale jeszcze sie mi nie zdażyło że nie przeszło

  2. Anonim pisze:

   ja teraz płaciłam kartą płatniczą przez Idealbank i normalnie mi z konta zabrało tylko nie wiem jak długo czeka się na przesyłkę ja już czekam 2dni

   1. Anonim pisze:

    Ja zamówiłam zegarki 3 miesiące temu i cisza

  3. Kuba pisze:

   Przelwy24 też obsługuja tą stronę więc nie tylko karta.

    1. Paweł pisze:

     chyba jest, bo niedawno tak płaciłem

 12. powerty pisze:

  Dają, sprzedawca może ci wystawić fakturę tylko musisz się z nim dogadać. Ja od roku kupuje tam od takiego gościa i jestem zadowolony z tych rzeczy, na pewno niska cena, a fakty mi wystawia do tego co kupuje.

 13. genkk pisze:

  Do dupy jest ta strona! Zastanawiałem się długo czy to się opłaca i w końcu się skusiłem coś tam kupić, konkretnie trochę zabawek kupiłem bo taki sklep online prowadzę to nie dość, że paczka była dziwnie pognieciona to jeszcze prawie wszystkie zabawki popsute i to nie, że bez transport. To niby zabawki interaktywne, ale żadna nie działała dobrze. Masakra, ja tam nie polecam. Mam teraz problem żeby kasę odzyskać!

  1. Chodzisz przez czapki bez most ?? Biznesmen analfabeta.
   żałosne

   1. Zbyszko z Bogdańca pisze:

    Kolego, nie krytykuj drugiego z powodu jego gramatyki.
    Czy Ty we wszystkich dziedzinach życia jesteś doskonały???
    A może ten „genkk” jest bardzo miłym i życzliwym człowiekiem,
    a że taka gwara jest w okolicy, lub miał do szkoły pod górkę, to cóż z tego?
    Czy każdy z nas pamięta wszystkie definicje z fizyki i chemiczne wzory? Na pewno nie ja.
    Serdeczne pozdro dla Ciebie.

    1. Anonim pisze:

     Fizycznych wzorów nie używa się na codzień, a to jest nasza mowa ojczysta i nalezy pisać poprawnie i nie zachwaszczać błędami.

     1. Anonim pisze:

      Mnie bardziej razi twoja namolna frustracja, niż gramatyka tego Pana.
      Tym bardziej, że to mógł być „fikołek” jego smartfona/predictive text, po prostu.
      U ciebie widać jednak jakieś zaburzenia psychiczne.

     2. Anonim pisze:

      To nie forum języka polskiego .Nie rozumiem ludzi którzy czepiają się innych o coś co nie powinno ich interesować.Typowy pies chodzi i czepia się do ludzi .

 14. Co myślicie o kupowaniu tam telefonów na większą skalę? Ostatnio kupiłem sobie jeden na tej stronie i był ok i teraz myślę czy nie kupować i nie sprzedawać potem w Polsce. Wie ktoś jak z cłem będzie?

  1. nevil pisze:

   Właśnie z cłem może być problem, ale przy wysyłce można zaznaczyć opcję „send as gift”, wtedy mniejsze ryzyko, że się celnik przyczepi.

   1. Anonim pisze:

    Celnik takich „giftów” dziennie setki przepuszcza. Na pewno się nie zorientuje

 15. user pisze:

  Kto mnie poratuje i powie jak tam zamawiać? Znalazłam na alieexpress takie zajebiste spodnie i chce je sobie kupić, ale nie mam zielonego pojęcia jak kurczę…

  1. Anonim pisze:

   Masz wyzej instrukcje jak to obslugiwac i sie pytasz…

 16. sroka pisze:

  Ta strona jest nawet niezła chociaż początkowo się trochę obawiałem tam cokolwiek kupować. Nie miałem nawet kogo zapytać czy ktoś korzysta z tej strony pośród swoich znajomych bo mam samych znajomych co to kupę kasy mają i gdzie tam by z chin kupowali…w końcu kupiłem sobie trochę butów tam. Minusem dla mnie jest to, że trochę długo czekałem na przesyłkę, ale jak już doszło to okazało się, że są wysokiej jakości i nie wydaje mi się, że to były podróbki. Kupiłem jako oryginalne i takie chyba są, więc jak dla mnie bomba.

  1. Natalia pisze:

   Cześć, ile czekałaś na buty ?
   Bo ja Swoje zamówiłam, ale juz czekam prawie 4 msc, czy to możliwe ze tak sie dzieje ? :O

   1. nevil pisze:

    możliwe, znajomy zamówił mi na urodziny podróbkę(wszystko na tej stronie to podróbki) maski predatora z filmu Alien vs Predator 2 za 46$ i czekał na nią pół roku, przez jakieś nieprawidłowości. Ale sprzedawca był miły, i w ramach rekompensaty oddał mu połowę ceny, i wysłał dodatkowo figurkę predatora.

 17. augustyniakkk pisze:

  Strona przyjemnie wygląda i czytałem różne komentarze o nich no i się w końcu zdecydowałem. Zamówiłem parę rzeczy niedrogo jakiś tydzień temu i teraz czekam na paczkę. Mam nadzieję, że dojdzie do mnie bez problemu. Ktoś może wie czy da się jakoś śledzić przysyłkę wysłaną z tej strony czy nie bardzo jest to możliwe?

 18. lech pisze:

  Jak sprzedawca ci poda dane do paczki to możesz ją sobie śledzić, jeśli firma którą on to wysyła pozwala na coś takiego, ale raczej większość dzisiaj na to pozwala. Strona w każdym bądź razie jak dla mnie dobra, póki co się nie zawiodłem.

 19. chcecie wiecej pisze:

  Ja raz dostałem nie to co trzeba i długo wojowałem ze sprzedawcą żebyśmy wymienili paczki, ale w końcu się udało. Generalnie jednak już nie raz tam kupowałem i jestem zadowolony, według mnie strona godna polecenia, szczególnie dlatego, że można kupować w detalu.

  1. A.Te. pisze:

   jak to wyglądało z wysyłką z PL, ile zapłaciłeś i czy zwrócili Ci koszty przesyłki (wiem, że zastrzegają, że zwroty na nasz koszt, ale jeśli dostanie się nie to co się chciało, to przecież jest ich błędem i czemu mielibyśmy my za to płacić?)

 20. wnuk pisze:

  Mam troszkę mieszane uczucia co do tej całej strony. W sumie już parę razy tam kupowałem i nie mogę powiedzieć bo nie było drogo, a paczki do mnie dochodziły. Z drugiej jednak strony odnoszę trochę wrażenie, że wiele tych rzeczy to są nieoryginalne, ciężko to stwierdzić, ale mam trochę taki wrażenie. Generalnie jest zakupy faktycznie są tańsze i pod tym względem to się opłaca jak dla mnie.

 21. grabowsk pisze:

  Trzeba uważać bo czasem robią problemy z cłem na granicy, ale samo kupowanie na aliexpress jak dla mnie to fajna sprawa, nie mam większych zastrzeżeń.

 22. kubik pisze:

  Właśnie jedzie do mnie paczuszka z nowymi kośćmi pamięci do laptopów, ciekaw jestem co są warte, kupowanie i rozmowa ze sprzedawcą były ok.

 23. ZKUPOCHOILIK pisze:

  MAM PYTANKO JAK ODSZUKAĆ SPRZEDAWCĘ RZETELNEGO? CZY JEŚLI JEST PODANA INFORMACJA PO PRAWEJ STRONIE (ZAMÓWIENIA, NP 19) TO CZY NALEŻY SUGEROWAĆ SIĘ TYM,ŻE TO DOBRA JAKOŚĆ …

 24. tesss79 pisze:

  Aliexpress to rewelacja i polecam kupować tam z pełną odpowiedzialnością !!!!
  Kupuje często i od paru miesięcy i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby produkt nie przyszedł czy coś. Kupiłam : biżuterię złota powlekana 18 k złotem za grosze ! Gdzie w Polsce sztuczna biżuteria bez powlekana kosztuje mega kasę np 100 zł głupi łańcuszek na szyję w galerii.
  Kupiłam tez 3 etui w tym do tabletu Samsunga tab 3 -lepszy cover obok od oryginału , bo z najwyższych materiałów robiony i zapłaciłam 7 dolarów, a nie 150 zł w polskim sklepie! Jest z napisami jak oryginał i ma lepsze i masywne ze zapięcia -rewelacja!
  Przyszło w stanie nienaruszonym i bez problemu!
  Potem etui do telefonów tez Samsung – na prezent znajomej do Samsunga S3 mini taki za 100 zł w Polsce a tam za 5 dolarow , z odbieraniem polaczen na przedniej klapę!
  Nie mówiąc o złotym etui do mojego Samsung S5 tez złotego -odlotowe ! Otwierane , cudo z miejscem na karty kredytowe i kasę !
  W Polsce koszt takiego świecące go etui -ponad 100 zł, więc na aliexpress mam z 5 etui różnych do zmiany po 5 dolarow licząc np.
  Nie wspomnę o moim cudzie z aliexpress -złotym zegarku powlekanym 18 k złotem,z kryształami IPO części z diamentami małymi w tarczy -dali certyfikat – normalnie koszt 400 dolarów a ja kupiłam po przecenienia , bo tam są przez parę godz przeceny produktów, a potem wracają do normalnej ceny !
  Są tez tam bardzo drogie produkty np złote kolczyki z diamentami za 4 tys wzwyż itp.
  Wiec jest tam wszystko i dla wszystkich.
  Zależy co kto lubi i czego szuka.
  Ja się czuje tak jakbym w Chinach, w sklepach robiła zakupy , a ze się długo czeka na przesyłkę, cóż taki urok.
  Nigdy nie miałam problemów.
  Zamawiać będę już zawsze tam, jest super, Maja wszystko.
  POLECAM !!!!!

  1. Ania pisze:

   A co byś zrobiła jakbyś dostała dwa prawe buty?

  2. damulka pisze:

   WITAM ZGADZAM SIE Z PRZEDMOWCZYNIA JA JESTEM TEZ ZADOWOLONA Z PRODUKTOW GLOWNIE ZAMAWIAM BIZUTERIE SA TO GROSZOWE SPRAWY MAM TEGO SPORO.TEZ JESTEM ZADOWOLONA JEDYNY MINUS TO CZAS OCZEKIWANIA ALE COS ZA COS.MAM SPORO BRANZOLETEK Z POZLACANEGO 24 K ZLOTA REWELACYJNE.POLECAM.ZAKOCHALAM SIE W TYCH ZAKUPACH.

  3. Anonim pisze:

   Jestem ciekawy jak kupowałaś te złoto to ile cła ci doliczyli XDDDDD

  4. Anonim pisze:

   Złoto? To nawet koło złota nie leżało. Złoto jest tak cennym surowcem, że jego ceny są podobne na całym świecie ale polskie karyny myślą, że za grosze kupią dobre produkty.

 25. dupa pisze:

  no rzeczywiscie mozna cos fajnego wyhaczyc, a najlepiej juz to zlozyc sie w kilka osób i kupic sporo jednego towaru bo hurtowo wychodzi to dużo taniej.

 26. jarek pisze:

  Na ali kupuje więcej niż na aledrogo, bo jest taniej. Jedynie co to trzeba uważć przy zakupie ubrań bo bywa różna rozmiarówka, czasem śmierdzą czy jakośc jest do bani. Podobnie buty.
  Ale w necie mozna poczytać opinie od kogo i co kupić. Z telefonami nie ma problemu o ile nie kupujemy podróbek. Sa też kupony rabatowe dla polaków, ogólnie polecam przed zakupem poczytać forum telchina.pl , jest o zakupach na aliexpress, wiele opinii użytkowników, wszelkie poradniki.
  a chinatronik czy goldwey to sprzedawcy popularni w Polsce, dają zniżki na hasło

 27. Natalia pisze:

  Zamówiłam buty i nie przychodzą już 4 msc, czy to normalne ?
  Co robić? Pomocy 🙁

  1. ja zamawiałem tylko raz i 2 msc nie chciały mi buty przyjść ale jednak przyszły i jestem bardzo zadowolony

  2. Anonim pisze:

   Zamówiłem rozrusznik rc za199dolarów termin 15dn. minęło dwa miesiące , niema nic Na moje zapytania przychodzą automatyczne listy z zastrzeżeniem żeby nie odpowiadać taki interes z AliExpress.

 28. nevil pisze:

  niektóre rzeczy są tanie i fajne, np. kupiłem tam sobię figurkę Deadpool’a w przeliczeniu za ok. 35 zł z darmową wysyłką, zamiast sciągać z USA za 50 dolarów. Polecam ten sklep.

 29. radek pisze:

  Ja również polecam ten serwis zakupiłem tam juz kilka rzeczy z różnych kategorii. Poki co 3 rzeczy już mi doszły, jedna rzecz nawet po 15 dniach od momentu zamówienia. Tak jak piszą poprzednicy, trzeba patrzec na feadbacki, co ludzie piszą o produkcie, i o sprzedającym. Oczywiście zawsze można trafić na jakiegoś bubla, ale co sie dziwić to chińskie :)! Czesto zdjecia nie oddają tego jak w rzeczywistości produkt wygląda. Kupujący dodają po otrzymaniu zamówionego produktu zdjecia i można porónać to z tym co pokazuje na zdjeciach sprzedawca. Osobiscie polecam stronę i napewno będę z niej korzystał. Znajomy póki co miał jeden problem z telefonem, który zamowił, ale po części była to jego wina bo nie przeczytał opini o sprzedającym. Telefon nie działał po jego dostarczeniu do PL, kupił też pamieć USB 500GB która była licho wykonana i po kilkunastu dniach użytkowania ( tj wkladania i wyciągania z portu wyrwała się z plastikowego opakowania i przestała działać 🙂 myślę jednak że znajomy zbyt energicznie podchodził do tego chińskiego wyrobu, zapominając że robiły go zapewne chińskie, małe, delikatne, rączki!!

  1. tomasz pisze:

   Kupiłem i dojże że oodróba to na psiarni muaisałem się tłumaczyć, towar wrócił kasy nie oddali pomio iż spór otworzyłem ityle.

 30. jasio pisze:

  A czy można wybrać opcję za pobraniem

 31. A da się płacić przy odbiorze ??

 32. anonim pisze:

  ALI EXPRES to jest jak jedna wielka loteria , albo trafisz i uda ci się trafić uczciwego chińczyka , albo trafisz na oszusta , który sprzedaje za nie wielkie dolary , jak dla nich , ale dla nas to jest 3,71 zł i free scheeping , na co się najbardziej łapiemy dostawa od 7 – 31 dni po 31 dniach masz prawo reklamować brak otrzymania towaru. Zareklamowałam do Ali expres i co? odpowiedź z Ali Expres sprzedawca zwróci Ci pieniądze od 7-14 dni , za chwile otrzymuję wiadomość od Ali Expres ,,AliExpress rozumie, że znalezienie wiarygodnych dostawców jest kluczowe dla Twojej firmy. Dążymy do poprawy niezawodności i jakości naszych dostawców i zapewnienie własnego bezpieczeństwa podczas handlu w Internecie. Aby pomóc w handlu bardziej bezpiecznie, mamy wyświetlane niektóre z naszych najlepszych dostawców, którzy oferują produkty pasujących ostatnie zamówienie. I tu proponują mi od jakich Chinoli mam kupować!!!
  Na całe szczęście zrobiłam zakupy u dwóch chinoli , jednego za 5 dolców -od którego dostałam towar po kilkunastu dniach i mogłam od początku sprawdzić status wysyłki na chińskiej stronie , a od drugiego za 15 dolców i popłynełam zaznaczę od razu !,CHIŃSKI oszust !!! zapłaciłam z góry za towar po 34 dniach nie otrzymałam go , po 42 dniach zareklamowałam do ALI Express – gdzie dostałam odpowiedź ,że to sprzedawca , a nie Ali Express zwróci mi pieniądze .Nikt mi nie zwrócił pieniędzy. Mogłam tylko wystawić negatywny komentarz , który nigdy się nie wyświetlił , bo gościa aukcje zniknęły i to wszystko , ani śladu po chińczyku i ani śladu po zwrocie moich pieniędzy przez Ali EXpress .

  1. Anonim pisze:

   a ja właśnie miałem coś kupić pierwszy raz …..

 33. Beata pisze:

  Wczoraj koleżanka złożyła zamówienie na tej stronce ( bo ja osobiście jeszcze jej nie ogarnęłam 🙁 ) już wcześniej robiła zakupki i jest zadowolona mam nadzieje że kolejna paczka również dojdzie bez szwanku 😀 Są na niej naprawdę ciekawe rzeczy i mam nadzieję że tak jak na zdięciu wygląda w żeczywistości 🙂

  1. jakub pisze:

   Polecam naukę gramatyki i ortografii!

   Pozdrawiam!

  2. ANIOŁ ŚWIATŁOŚCI pisze:

   NIE TYLKO ORTOGRAFII I GRAMATYKI. STYLISTYKA TEŻ DO POPRAWKI

 34. kinga pisze:

  Mam mały problem, długo szukałam dobrego BB cream ( słyszałam, że te Azjatyckie są najlepsze ), więc postanowiłam poszukać właśnie na aliexpress.
  Jednak gdy zobaczyłam ceny zaczęłam się martwić. ( boję się, że wcisną mi jakiś shit)
  Ma ktoś jakąś radę, a może sprawdzonego sprzedawcę ??

 35. danielo pisze:

  mnie bardzo zaciekawiła strona aliexpress ale mam kilka pytań które mnie nurtują czy mogę liczyć na fachowa pomoc

 36. alison1 pisze:

  Odesłałam produkt po wcześniejszej zgodzie sprzedającego, track ING potwierdził, że przesyłka dostarczona, a teraz nie ma odzewu. Ani od sprzedawcy, ani od aliexpress. Nie wiadomo co dalej robic? Czy ktoś miał podobny przypadek?

 37. bartek81 pisze:

  Zapraszam do grupy na Facebooku tylko prawdziwe zdjęcia otrzymanego towaru

  Grupa nazywa się

  CO DOSTALISMY Z ALIEXPRESS. COM

  1. Malenka pisze:

   Hej ja to mam problem zamowilam od jednego sprzedawcy kilka ciuszków co prawda 14.08 i zadna z paczek jeszcze nie doszla.mamy juz 10 wrzesnia i dalej nic.Sprzedawca odp ze mam czekac cierpliwie 🙁 ale ile mozna 🙁

 38. Niewtajemniczona pisze:

  hej wszystkim moglby ktos poodpowiadac na moje pytania odnosnie tej stronki chcialabym kilka rzeczy kupic lecz mam kilka problemow. Były ktoś kto móglby mi pomoc? gg 4028573

 39. Andrzej pisze:

  dzien dobry, tez chcę dowiedzieć się czegoś na temat tych butów

 40. Anonim pisze:

  Ja mam zamiar zamówić Sony Xperei Z i boje sie ze dostane gowno ktore nie bd dzialac, co myslicie?

 41. Asia pisze:

  Polecam! kilka razy zalożyłam już na alliexpres zamówienie i jestem zadowolona. Np futerał do tableta za ok 35zł biżuterię za gr i nawet kurtkę skórkę metka była z New Look i wyglądała tak jak w sklepie tylko że przysłali mi zły rozmiar i była mała dziurka więc założyłam sprawę zwrócili mi $ a ja kurtkę mam 😀 a jeśli chodzi o sukienki np za 3$ to przyszły beznadziejne ale nie ma co się dziwić taka cena !

 42. marek pisze:

  Zamówiłem pendrajwa za 5dolarów a przyszedl mi duży karton z podrubami air maxsów,łącznie 12 par,jestem zadowolony

  1. Diana pisze:

   No i tu, dobry człowieku, zniwelowałeś marność mego dnia 🙂 nie mogę przestać się śmiać, sorry 😀

 43. Zuzia pisze:

  Dlaczego na tej stronie są podane ceny, np. 12- 16$ albo 14-15$ nie rozumiem?

  1. Anonim pisze:

   Bo to zależy od modelu np. buty rozmiar 42 białe może kosztować 12$, a czarne 43 15$

 44. anonim pisze:

  do Pań czy kupowała krtoras z tej strony suknie slubna?zdj czesto sa jak widac z katalogów, a jak jest w rzeczywistosci,czy przysla to co na zdjeciu czy jakiąs scierke?ceny nie sa wysokie ale czego sie spodziewac i jak z rozmiarami?

  1. Anonim pisze:

   Polecam obejrzeć zagraniczne filmiki na YouTubie, bo jest kilka kobiet, które testowały suknie ślubne z Ali 😀

 45. anonim pisze:

  Jesli pytacie o telefony wystarczy poszukać u wujka google wiadomo ze telefony sprzedawane na ali nie sa telefonami NOWYMI!! sa ta tzw „Refurbished”czyli z odzysku naprawiane przez fabryki lub w szopie loteria ja bym elektronike sobie darowal ale reszta towarów jest ok a jesli kupujesz cos firmowego zwracaj uwage na slowo original w aukcji bo mozna sie niezle wpakowac i jeszcze miec przez to problemy .

  1. Anonim pisze:

   Nie zgodze sie, kupowalam redmi note i oneplus one. Nowe, dzialaja juz ponad poltora roku

   1. olenkaaa pisze:

    Witam a jak się tam płaci jesli coś tam kosztuje us.1.39 to na nasze ile wychodzi
    i jesli za zakuoy mi wyszło us $250 to płace 250 PLN ?

    Proszę o odpowiedz

    1. Anonim pisze:

     To pytanie jest na serio? Jeżeli nie to pomogę Ci: cenę w USD mnożysz razy aktualny kurs waluty Twojego banku. Możesz, aby wstępnie sobie oszacować plus minus kwotę, przyjąć średni kurs danej waluty ustalany przez Narodowy Bank Polski (tabela A.- dzień poprzedzający).
     Dla przykładu: coś kosztuje 1 USD, a przykładowo kurs dolara wg banku wynosi 1USD=4 zł; to płacisz 4 zł. 2USD to 8 zł etc. Mam nadzieję, że pomogłam.

 46. Anonim pisze:

  Mamy pytanie jak jest z przesylkami z aliexpress bo chce zamowic pare rzeczy ale sa z roznych sklepow i czy wszystko co bd mial w koszayku przyjdzie w jednej przesylce czy bd rozdzielone na pare przesylek ???

  1. Anonim pisze:

   A jak sie płaci przez payu to podaje się kwotę w $ bo blankiet trzeba wypełnić, mieć te$ i wplaca się np. Na poczcie ? U mnie na kartę nie działa.

 47. czaras pisze:

  Mam niewielkie doświadczenie z aliexpress. Zamawiałem etui do JBL charge 2, przyszło po 2 tygodniach, takie jak trzeba. Potem zamawiałem powerbank Xioami za ok 20$, chiński ale bardzo fajny, jest ciut droższy na allegro, nie wiem co mnie podkusiło, przyszedł inny, 2x większy, brzydszy. Toczę spór z kitajem, a on przeprasza i daje mi 5$ upustu za zakup nowych rzeczy, ale już u niego nie kupię i nie wiem czy jeszcze cokolwiek na tym serwisie. Jest tanio, ale czeka się około 2-3 tygodni, no i niepewność, czy nie zrobią cię w bambuko.

 48. Marianna pisze:

  Mam pytanie czy kupując kurtkę za 80 dolarów trzeba płacić VAT?

 49. daro pisze:

  witam wkurzajace jest to ze maja na przetwarzanie 5 dni ci niby handlowcy, pieniądze przelałem i już 3 dni nic, na ebay kupiłem 3 rzeczy i zostały wyslane od razu jedna przesylka dotarla w 11 dni ale na wer warszwoppoczywla 4 dni zanim się zmusili do przekazania na wrocek wyszlo 15 dni bez vatu, inne przesylki już ida 18 dni ale nie były to rejestrowane wiec sledzenie odpada 🙂 nomen omen to po kilka zielencow wysylka free a tu denerwujące jest czekanie, mam werazenie ze oni obracjaja gotowka ten zultyalibaba i stad takie manewry ze 5 dni, fajna opcja, tak i się wydaje choć do rekjlamacji niepolacalna ale znalazłem produkt podzielony 37 zielonca na pol 🙂 pol to wysylka i w przypadku elekroniki polscy celnicy mogą mnie cmoknąć w wiadomo co udokumentuje ze kupiłem za 18,5 dolca wiec vat odpada a ze psesylka kosztowala 18,5 zieleńca nich pytaja zultego 🙂 czesc towaru jest tansza jak na ebay.com, ale jest ale tam wystawiają chyba raczej sprzwet z lepszej polkio bo wiadomo kupuje swiat i europa:) polska tez a tu widze ze raczej przadujacymi kupującymi sa byli przodujący komuniści:) pewno jeszcze jakas opinie ugotuje i napisze ale to po odebraniu towaru który kupiłem i który kupie już na dniach, zycze samych udanyc transakcji i pijanych celnikow na wer pl:) niech moc będzie z wami anioł stroz:) a yoda niech popija herbatke

 50. and82 pisze:

  Siema. Kupował ktoś na aliexpress słuchawki beatstudio by dre? Na zdjęciach wygląda wszystko ok., ale o rzeczywistość mi chodzi? Dzieki za pomoc

 51. Sandra pisze:

  Witam co myslicie o kupowaniu tam strojow kapielowych i pizam ? …nigdy tam nie zamawialam i waham sie..co radzicie?

  Pozdrawiam Sandra

 52. już świadoma pisze:

  „Odkryłam stronę w styczniu. Wręcz się zachlystnelam i zamówiłam wiele produktów z różnych branż.
  Po ponad 3 miesiacach doszłam do pewnych podstawowych wniosków :
  można spokojnie kupować wspaniała pościel z np. Egipskiej bawełny ,materiały, apaszki jedwabne znanych marek.
  Na pewno nie można kupować ubrań za tanie pieniądze bo 90% będzie się zawiedziony.
  Torebki są tylko dobre jeśli kosztują 180 – I wyżej. To samo dotyczy butów. Kupować te które
  są „drogie” , ale i tak się opłaca. Biżuteria -bardzo uważać. Lepiej chyba nie kupować.
  Zwracam się tutaj wyłącznie do kobiet.
  Nota bene odeslalam ca 70% produktów. Wysyłać jako listy.
  Cło płaciła raz 12%, ale było warto.
  Ogólnie można coś znaleźć , ale trzeba poszperać i nie zamawiać za 2- 10 dolarów , bo szkoda czasu i pieniędzy. Polecam szczególnie materiały z metra,markowe Dec i tym podobne.

 53. w kwestji oddania -zwrotu to czeluść

 54. tedski pisze:

  omijac z daleka sklep z telefonami’ Buyers first Store’

 55. olenkaaa pisze:

  Witam.

  Jeśli chce zakupić zakupy na stronie AliExpress.com
  i do zapłaty mi wyszło US $230 to mam rozumiesz że do zapłaty jest 230 PLN zł
  i tam się płaci że muszę na konto zapłacisz/?

  1. Anonim pisze:

   o kur…. no pewnie, że 230 pln,ehheheeh;) nie płacisz na konto, jak przyjedzie paczka, otworzysz, przymierzysz, ponosisz, to wtedy piszesz do kitajca, że ok i dopiero wtedy płacisz 😉 kur.. skąd wy się bierzecie???

 56. nie Chińczyk ;-) pisze:

  Tak sobie czytam, czytam i odnoszę wrażenie, że niektórzy słownik języka polskiego też kupili na … alicośtam.

 57. michal pisze:

  słuchajcie a pytanie jest czy na aliexpres moge kupic na fakture? chciałbym nabyc coś na firmę i nie wiem jak to się odbywa

 58. ministrant pisze:

  serdecznie odradzam , kupowałem kilka razy i się udało, niestety jak coś idzie nie tak , reklamacja , cło itp to schody pod niebiosa. Konstrukcja strony nie pozwala na dogłębne wyjaśnienie wszystkich kwestii. Ostatnio poproszono mnie, jakiś Zen czy Chen o zakończenie sporu, który zacząłem bo nie otrzymałem zamówienia. Okazało się ,że nagle przesyłka jest już u mnie bo spór zniknął. W wała mnie skośni zrobili, nie polecam

 59. Agata. pisze:

  Mam rozumieć, że jak zrobię po prostu przelew a podany nr.konta to wystarczy, że będę cierpliwie czekać na przesyłkę, czy muszę coś potwierdzić?
  Ktoś może wie?

 60. Kiara. pisze:

  Mam pytanie odnośnie zkupów na w w stronie: zakupiłam kurtkę z przeceny, zapłaciłam, a po 12 dniach przyszła informacja, że zamówienie jest anulowane, ponieważ nie dotarły pieniądze. Ja mam wyciąg z banku, że pieniądze zostały przelane. Co mogę teraz zrobić? Czy ktoś może odpowiedzieć?

  1. Anonim pisze:

   Mam aktualnie taką samą sytuację 🙁 wysłałam im potwierdzenie mojego przelewu i czekam.

 61. Anonim pisze:

  Po 60 dniach zamykają dysputę obojętne czy towar doszedł czy nie. Dalsza korespondencja przypomina dom wariatów. Odradzam serdecznie zakupy w sklepie ALIBABA. U mnie „uzysk” towarów wyniósł 50%, po ponad pół roku oczekiwania zrezygnowałem z dalszej korespondencji, jak też pieniędzy, i dalszych zakupów.

 62. Anonim pisze:

  Kupując na Aliexpress musisz mieć świadomość tego co może Cię spotkać:

  Ali kryje swoich sprzedawców, nawet jeśli trafi do ciebie towar który jest zepsuty lub inny od kupionego masz dwa wyjścia i na obu jesteś stratny:

  1. Odzyskać pieniądze poprzez odesłanie towaru – płacisz za wysyłkę i to nie małe pieniądze,
  2. Zachować niezgodny towar i otrzymać ok 57$ zwrotu.

  alternatywne
  3. w przypadku gdy towar nie trafi w określonym czasie (na ogół 60 dni darmowa wysyłka, odpowiednik listu ekonomicznego poczta polska) do Ciebie – wysyłają OSOBIŚCIE na swój koszt bez dodatkowej opłaty przedmiot który zamówiłeś, niestety ze względu na oszustwa kupujących jako że nie potwierdzali odebrania przesyłki – praktyka ta umarła choć nie do końca.
  Ale zamiast tego przeważnie oddają pieniądze – pomniejszone o koszta bankowe, kurs.. ect.

  W obu pierwszysch przypadkach zostajesz orżnięty o koszta bankowe, różnice w kursie dolara, ewentualnie czas i koszta odesłania (pakowania) towaru. W 1 przypadku płacisz dodatkowe pieniądze żeby otrzymać kwotę pierwotnie wydaną pomniejszoną o koszta bankowe/walutowe ect.
  W 2 przypadku zostajesz z czymś czego nie zamawiałeś i częścią pieniędzy, czyli i tak osiągasz coś czego nie chciałeś.

  Wynika z tego że NIE WARTO robić zakupów powyżej kwoty która zaczyna się dla Ciebie robić poważna (dla jednego 50zł a dla innego 500zł) no chyba że jesteś hazardzistą i po prostu lubisz ryzyko.
  Sprawdzanie sprzedawcy też nic nie daje bo nawet jeśli będzie mieć kilka tyś. pozytywnych komentarzy zawsze może zdarzyć się pomyłka a wtedy patrz punkt 1 lub 2..

  To bardzo mądra strategia ali ekspertów powodująca to że towar z chin wychodzi nawet jak nie spełnia warunków sprzedaży, co ciekawe wybierając punkt 2 i tak sprzedawca zarabia ponieważ cena towaru ustalona jest na takim poziomie aby zarobić nawet oddając 57% utargu czy wysyłając kolejny przedmiot!

  Jedynym rozwiązaniem zmuszającym aliexpress do pociągania nieuczciwych sprzedawców do odpowiedzialności jest włączenie ali do poniesienia wspólnych kosztów za nieudany zakup.
  Jeśli wybieracie opcję odesłania towaru poproście o adres kogoś z ali żeby potwierdził towar i odesłał go dalej do sprzedawcy któremu i tak już przecież nie ufacie.
  Inna opcja nie przychodzi mi na myśl, właśnie jestem w trakcie takiej transakcji i czekam na adres wysyłki do kierownictwa aliexpress.

 63. Anonim pisze:

  zakupiłem Oukitel 4000PRO i nadaje się pod młotek po dwóch miesiącach padł i ani mrumru i to samo od sprzedawcy wymijająco

 64. Anonim pisze:

  serio? ja nie miałem zadnych problemów a kupowałem juz wielokrotnie

  marek

 65. Anonim pisze:

  Witam mam zamiar kupić towary z AliExpress i mam jeden problem jak skontaktować się ze sprzedającym.

  1. Anonim pisze:

   Wejdź na jakikolwiek przedmiot danego sprzedawcy – po lewej stronie na górze masz nazwę sklepu, najedź na niego myszką i kliknij na „contact now”.

 66. Anonim pisze:

  witam, wczoraj zrobilam zamowienie na ali a dzisiaj nie moge sie zalogowac na konto musze je zweryfikowac ale kod ktory zychodzi mi na telefon jest nie poprawny, nie rozumiem o co chodzi moglby mi ktos pomoc

 67. Anonim pisze:

  Z mojego konta zniknęło ostatnio prawie 50$ za coś czego nie zamawiałam. Jest podany numer zamówienia, lecz w żaden sposób nie mogę sprawdzić co to jest. Może ktoś wie jak mogę złożyć reklamację i otrzymać zwrot pieniędzy?

 68. woys pisze:

  Nie lubię czekać długo na towar, ale ceny są na tyle dobre, że jeżeli tylko nie trzeba kupić czegoś na cito, to jednak warto. Teraz zresztą nie wyobrażam już sobie życia bez zakupów przez internet.

 69. citorkrak pisze:

  Witam! Mam pytanie… Nie bardzo jeszcze ogarniam, bo to moje pierwsze zakupy – zamówiłem pięć dni temu kilka rzeczy i widzę, że w historii zamówień jest jakieś info o przetwarzaniu płatności (a płatność online przebiegła pomyślnie) i jest coś że 5 dni i kilka godzin minut – o co chodzi??? Co to za czas? Czy coś nie zaakceptowało mojej płatności? Z góry dzięki za pomoc.

 70. tester pisze:

  Hejka, nic się nie bój, wszystko ok. 🙂 To po prostu czas w którym sprzedający musi nadać przesyłkę z towarem i wprowadzić numer paczki 🙂

 71. mycatherina pisze:

  Cześć, ja też jeszcze zielony więc proszę o pomoc – mam przy zamówieniu napisane „48 dni” – to znaczy, że dopiero wtedy otrzymam zamówienie? Czy co to???

 72. duwa pisze:

  Jest to czas „ochronny” kupującego – w tym czasie przesyłka powinna dotrzeć do ciebie (i musisz to potwierdzić w serwisie).

 73. walkmar pisze:

  A ja głupia kliknęłam teraz przez przypadek przy mim zamówionku „canceled order” 🙁 co mam zrobić? :(((( A dodam, że kasę oczywiście zapłaciłam…..

 74. congo pisze:

  Po prostu oddadzą kasę. Jak chcesz to kupić, to musisz zamówić raz jeszcze.

 75. gagor pisze:

  O nieeeeeee 🙁 Jeszcze więcej czekania 🙁 chlip….

 76. No cóż – tak to jest, jak się byle jak klika…

 77. cczecha pisze:

  Pamiętajcie tylko, żeby serio zawsze dokładnie czytac te opisy, jak wchodze na takie sprzedażówki, to mam przed oczami tylko te obrazki „Expectation & Reality”… A z Chinolami to zawsze ostrożnie…

 78. wertus18 pisze:

  A czy mogę zaplacić kartą kredytową? Właśnie coś mi wpadło w oko.

 79. nikolasus pisze:

  Tak – musisz po prostu wybrac płatność kartą.

 80. rak39 pisze:

  A nie ma możliwości płatności PayPal?

 81. akotar pisze:

  Jak to jest, że sukienka potrafi tam kosztować np. dwa dolary O_o Dziwne to

 82. jaari pisze:

  Hej! Na takie oferty właśnie trzeba uważać, ludzie często kupują, bo chcą mieć ciuch prawie za darmo, no ale albo w ogóle nie otrzymują towaru, albo jest to jakaś totalna „chińszczyzna” w tym złym znaczeniu. Towary produkowane w Chinach wcale nie muszą być kiepskiej jakości (rozejrzyjcie się po domu, a zobaczycie, że ok. 90% pochodzi z Chin), ale tez nie łudźmy się, że znajdziemy coś niezłej jakości za jednego dolca.

 83. brzuc pisze:

  Usunęłam maila, na którym miałam konto na Ali 🙁 Co teraz???

 84. marlenssa pisze:

  Najłatwiej ci będzie założyć nowe, na nowym adresie email. Proces rejestracji trwa chwilę. Albo możesz się zarejestrować z użyciem Facebooka, to dosłownie kilka sekund ci zajmie

 85. Anonim pisze:

  Zaczęłam przygodę z Ali i m.in. zamówiłam dla męża narzędzia za 4,31.Dostałam komunikat Security check success o co tu chodzi ?

 86. Anonim pisze:

  zamowilam buty z wezowej skory o takiej nazwie kobiety peep toe botki skóra krokodyla kobiety wysokie obcasy lace up kobiety moda botki 2016.bucikow do tej pory nie dostalam sprzedajacy dlugo wysylal po czym napisal mi ze fabryką ich nie produkuje ,a potem podal zly nr przesylki po czym sam sobie potwierdzil otrzymanie moich butow ze ja je dostalam ,nie wiemjak to zrobil bo ani ja,ani moj maz nie potwierdzilismy otrzymania przesylki .poprostu okradl mnie na 270 zl .w tejchwili otworzyl nowe konta pod innymi nazwami z tymi butami gdzie tez oszukuje i w opiniach panie tez zostaly oszukane!!!podkreslam ze tylko on mial te buty jak je zamawialam nidzie indziej ich nie bylo.

 87. Anonim pisze:

  Ktoś mi powie czemu nie mogę zapłacić już przelewem z aliorbanku?

 88. Anonim pisze:

  Zapłaciłem 386 $ (1601 zł ) , po 2 dniach zrezygnowałem. Wróciło 386$ (1448 zł ).
  150 zł za operacje. Bank Millennium

 89. Anonim pisze:

  6.01.2017 złożyłam zamówienie i do dzisiaj (6.04) niczego nie otrzymałam. Nie mogę się zalogować, żeby rozpocząć spór, bo nie wyświetla kodu weryfikacyjnego. Pomocy. Macie jakiś pomysł jak do nich napisać i upomnieć się o zamówienie lub pieniądze. G

 90. Anonim pisze:

  Mam pytanie czy ktoś z mas zamawiał na allegro przez pośrednika smartfon? No cóż mija już 35dni i zaczynam się martwić czy w ogóle go dostanę.

  1. Anonim pisze:

   Ja zamawiałam,jeszcze nie doszedł a czekałam 65dni( włączyłam obcję spór),myślę że te przesyłki z Chin to loteria ,jedni dostają a drudzy nie. Czekam tylko na zwrot kasy o ile pośrednik jest wiarygodny.

 91. Anonim pisze:

  Od dłuższego czasu korzystam z portalu Aliexpress. W sumie złożyłem tam już ponad 300 zamówień, uzyskując najwyższy status klienta A4. Sądziłem, że obliguje on portal do poważnego traktowania klientów. Po każdym zakupie byłem proszony o pozostawienie swojego komentarza. Niestety, kilkunaście procent zamówień nie zostało zrealizowanych na „europejskim” poziomie. Produkty przychodziły uszkodzone (i nie były to typowe szkody dla transportu), wybrakowane, kolory i towary (!) były mylone, materiały okazywały się faktycznie inne niż w zamówieniu, niektóre wyroby śmierdziały dziwnymi substancjami chemicznymi, a część przesyłek – mimo natychmiastowego opłacenia – do mnie nie dochodziła (szczególnie tzw. „super okazje cenowe”, wystawiane chyba wyłącznie jako przynęta) itp. Chińscy oferenci najwidoczniej nie stosują żadnej kontroli jakości przed wysyłką. W takich przypadkach moje komentarze nie były oczywiście pozytywne i ostrzegałem w nich potencjalnych klientów przed zakupami w danym sklepie, podając konkretny powód. W odpowiedzi od niedawna portal ALIEXPRESS ZABLOKOWAŁ U MNIE MOŻLIWOŚĆ PISANIA KOMENTARZY ORAZ MOŻLIWOŚĆ ZGŁASZANIA SPORU ZE SPRZEDAWCĄ, co w praktyce jest jedyną szansą na odzyskanie przelanych na darmo pieniędzy.

 92. Anonim pisze:

  tragiczna komunikacja
  tragiczna jakość i duże wręcz gigantyczne problemy z reklamacjami
  najczęściej poza wyjątkowo prostymi prostymi urządzeniami nie wiesz co kupujesz ubrania jak na ciężkie itd
  nie polecam

 93. Anonim pisze:

  Witam, jest mi ktoś w stanie pomóc ? Kupiłem produkt przez aplikacje aliexpress na androida ale w celu dokonania płatności musiałem przejść do przeglądarki tam wybrałem „przelewy24” zapłaciłem za towar. wróciłem do aplikacji I wygląda tak jakbym nie zapłacił wróciłem po dwóch godzinach dalej to samo. Miał ktoś tak ? Czy pieniądze poszły w błoto ?

 94. Anonim pisze:

  Ostrzegam przed chińskimi sprzedawcami. Kupiłem zegarek, po dwóch godzinach przestał chodzić. złożyłem reklamację i od razu moje konto zostało wyczyszczone. Towaru takowego nie kupiłem a sprzedawca zniknął ze strony aliexpress. Bądźcie więc przygotowani i na taką ewentualność.

 95. Anonim pisze:

  Ja już więcej nie zamówię nic od chińczyków czy to na ali czy allegro,zawiodłam się,towar nie przyszedł,czas umowny to 65dni,Nie mam nic do poręczyciela,ale jestem zawiedzion.Jak dostanę zwrot kasy to kupię sobie smartfona z Polski,nigdy więcej nic nie zamówię z Chin,

 96. Anonim pisze:

  dalej nie wiem jak zamawiac na aliexpress. bo niby jest wyjasnione ale ja chyba jakis ciemny jestem a tak w ogole czy to cale ali express chroni jakos kupujacych tzn jak założyć spór czy cos w razie jakiejś apdaki którą dostanę z chin??

 97. Anonim pisze:

  Przestałem kupować na Aliexpress od momentu jak zakupiony miernik okazał się częściowo niesprawny, a Aliexpress przyznało sprzedawcy pełną kwotę pomimo, że założyłem „spór” i przedstawiłem dowody na wadę miernika w postaci fotek oraz filmiku. Sprzedający dodatkowo udawał „głupiego”, że nie wie o co mi chodzi, a później nie odpowiadał na moje e-maile. Oni wykorzystują tzw. „barierę językową” aby udawać, że nie wiedzą o co chodzi.

 98. Anonim pisze:

  Nie zamówię nic więcej. Sprzedawca pomylił moje imię i nazwisko, nie mogę odebrać przesyłki. Nie mogę też się zalogować na Alli, ponieważ nie pamiętam hasła, bo był to mój pierwszy zakup. Reset hasła ani na maila ani na kom. nie działa, a robot, który ma Ci pomóc i odpowiedzieć na pytania jest czynny 24/7 ale od godziny jeszcze nic mi nie odpowiedział.

 99. Anonim pisze:

  Witam, mój pierwszy zakup w związku z tym mam kilka pytań. Zamówienie było 25.06.2017 wysyłka przez Seller’s Shipping Method. Szacowany czas dostawy 27-48 dni.
  Ostatnia informacja na jakim etapie znajduje się przesyłka Departed country of origin 2017-06-28 17:24:42 [GMT+8]
  Ostatnio dostałem dwa emaile o treści:
  sprzedawca przedłużył ochronę zakupu dla zamówienia 84824947326305.
  Obecnie Zakup Zabezpieczenie zamówienia 84824947326305 zakończy się 2017.09.24 następnego dnia email, że przedłuża do 2017.10.24
  Chciałbym się dowiedzieć, czy jeśli przedmiot nie dotrze do mnie po upływie 48 dni od dnia zamówienia mam otwierać spór? Czy muszę czekać do momentu zabezpieczenia zamówienia tj. do 24.10.2017 roku?
  W jakim celu sprzedawca przedłuża czas ochrony zakupionego przedmiotu? Czy w ten sposób zabezpiecza się przed opóźnieniem dostawy?
  Pozdrawiam.

 100. Anonim pisze:

  A ja własnie skonczyłem tam zakupy bo sie wyleczyłem. Coz tego ze tanio ? Tani badziew sprzedaja. A jak sie zepsuje to co??
  powiem wam co. Gó…o I to duze. Tak wlasnie. Kupiłem sobie mp3 za 20 dolarów. Pomyslałem niech bedzie. I cieszyłem sie 3 dni. Po trzech dniach mp3 zdechła. przestała po prostu sie uruchamiać a właczyłem ja moze tez 5 razy. Zalozyłem spór i co? A to samo. Sprzedawca przepraszał obiecał wyslac drugi prosił o wycofanie sporu bo juz wyslał. Ot i wszysko. Aliexpres po zakonczeniu sporu usuneło nawet jego historie. I jestem w plecy te pieniadze. Mp3 była nawet fajna. Ale wiecej juz tam nic nie kupie. Uznali mnie za naciagacza czy co.pametajcie wszysko jest dobrze jak jest dobrze. Jak bedziecie mieli problem to was oleja. Taka prawda jest i nic wiecej. Czy warto? Niech kazdy sobie sam odpowie. Mój przypadek to przestroga. Wiadomo co oni produkuja i jak a to ma jakosc.

 101. Anonim pisze:

  Mnie tez udalo sie kupic fajne rzecz z elektroniki. nawet nie tak drogo. Ale co Z tego. Po dwóch miesiacach zabawka sie zepsuła. I tez jestem w plecy 150 dolkow. To juz spora kwota .O gwarancji moze cie zapomniec. Nawet jak kupicie i sie popsuje po dwoch dniach. Nawet jak wam wysla i nie bedzie wcale działac. Trzeba wziac poprawke na to. Bo chinczycy zapewniaja ze wszysko dobrze al dobrze to jest im a nie nam. Olewaja całkowicie człowieka. No i słysze coraz wiecej uwaga ze oszusci sie tam zanecili. Kupujesz cos tanio ale nawet ci nie wysla. I co do chin polecisz po pare dolków. Albo jak udowodnisz ze cos ci sie zepsuło. Powodzenia zycze. To ze tanio to nie znaczy ze dobrze. Owszem bedzie jak to cos bedzie działąc . A jak nie to i tak w koncu kupisz u siebie i tym sposobem zapłacisz 1,5 wartosci a nie jedna.

 102. Anonim pisze:

  U nas kupisz ten sam szmelc co w tych chinach ale drozej. Za to masz gwarancje. Jak ci sie zepsuje to mozesz reklamowac. Czy ci ja uznaja czy nie to juz inna sprawa. Bo słyszy sie rózne rzeczy na temat gwarancji. Szczególnie na elektronike. Taka jedna słynna firma na L to juz opowiesci kraza na temat ich serwisu. O innych tezn ic dobrego za bardzo nie mozna rzec. Moze to pojedyncze przypadki ale jest ich coraz wiecej. Olewajace podejscie do klijenta zeroz rozumienia czy czegokolwiek. To samo jest o Chinczyków z tym ze tam nic nie mozsz. Jak cos kupisz i ci dziła to masz czescie. JAk nie to nawet nie szarpaj sobie nerwów bo nie ma po co. I nie trac czasu na pisanie. Po prostu wlicz to w koszty swojej i kup kolejny gadzet. Tak bedzie prosciej szybciej i nerwów mniej. A nrwy to zdrowie a ono jest bezcenne.

 103. Anonim pisze:

  Może ktoś orientuje się w rozmiarach. Polski to 134. na wzrost a buty 31. Chcę kupić na Ali takie rozm. Może ktoś podpowie jaki roz wybrać?

 104. Anonim pisze:

  zakupiłem telefon z aliekspress, wiedziałem ze jego wartośc przekroczy 45 euro i najprawdopodobniej zapłacę wat, nie mniej przesyłke opłaciłem, opcja dostawy była free shipping, więc koszt telefonu plus ewentualny wat jako moje koszty założyłem. w aplikacji był status przesyłki „held by custom” ok, czekam na zwolnienie z odprawy, i ku mojemu zdziwieniu otrzymałem list z poczty polskiej o fakcie zatrzymania mojej przesyłki na odprawie celnej za co poczta polska życzy sobie 17zł. zdziwiłem się bo raczej wszyscy kurierzy i przewoxnicy informuja o takich rzeczach mailem czy smsem a tu otrzymalem poprostu list polecony z poczty polskiej że moja paczka jest na odprawie celnej i że gdy ona dotrze poczta polska pobierze 17zł za to że mnie poinformowała o fakcie zatrzymania do odprawy, spotkał się ktoś z czymś takim. wiecie jak na przyszłośc uniknąc takiej sytuacji?
  zdziwiło mnie to ponieważ odrobiłem lekcje, przygotowałem się do tego zakupu, sprawdziłem stawki celne, ewentualne sytuacje kiedy zapłace wat, kiedy nie, chiński sprzedawca oznaczył forme wysyłki jako darmową do polski więc poza ewentualnym cłem i watem oraz ceną zakupionego przedmiotu nie miało być innych kosztów prawda? czy coś przeoczyłem lub źle zrobiłem?

 105. Anonim pisze:

  Witam
  Przez pomyłkę potwierdziłem zamówienie którego nie otrzymałem . Czy można to anulować ????

 106. Anonim pisze:

  Witam, moja przesyłka w opcji śledzenia na Aliexpress ma status dostarczonej do FUP w Oleśnicy Śląskiej. Wszystko fajnie tylko, że ta przesyłka miała dojść do woj. małopolskiego :). Czy istnieje jakiś sposób rozwiązania tego problemu?

 107. Anonim pisze:

  dziwi mnie ze opnie na aliexpress w wiekszosci sa pozytywne, to raczej jest niemozliwe wiec sa FAKE

 108. Anonim pisze:

  Ogolnie ja jestem zawolenniczka zakupow na aliexpress chociasz widze ze duzo osob ma z tym pewne problemy. Jesli chodzi o rozmiary ubran czy butow to szukam aukcji gdzie sa podane przeliczniki lub opis w cm. Co do oszustw na aliexpress to jeszcze mi sie nie dazylo ale moze to dlaego ze kozystam z portali promujacych teoretycznie sprawdzonych sprzedawcow (tak jak mowilam , ja nie mialam problemow). Co do jakosci to zalezy co kupujemy. W zeszlym roku za niecale 50 euro ubralam curke na wesele ( 2 sukienki, futrowe bolerko, buty i rajstopki). Tak wiem. Wiekszosc powie ze pewnie dostalam jakisz szajs. Wcale nie. Wszystko bylo ok tylko na przesylki czekalam 2-3 tygodnie. Wiedzialam ze za 200zl w polsce bym jej nie kupila tego. Tym bardziej bylo mi szkoda pieniedzy skoro to na jeden raz bo dzieci rosna. Na ubrania dla dzieci uwazam ze to dobre rozwiazanie ale jesli chodzi o jakies telefony czy kamery nigdy nie prubowalam i nie mam znajomych ktorzy maja doswiadczenie w takich zakupach. Mysle ze aliexpress jest ok chociaz nie ze wszystkim (np. dlugi czas wysylki ale za to ceny sa super)

 109. Anonim pisze:

  Nie polecam. Zwykły szajs a nie szanujący się serwis. Płatność katą VISA zawieszona w powietrzu. Konto zakładałem na laptopie, zalogowałem się ze stacjonarnego a oni mi z komunikatem o podejrzeniu nieautoryzowanego logwania z innego urządzenia. Gorszych debili świat nie widział…

 110. Anonim pisze:

  Zapomniałem zaznaczyć, otrzymanie paczki i aktualnie już nic nie mogę zrobić w zamówieniu( Paczka zamówioną w lipcu. ) czy sprzedający dostał pieniądze? Czy coś muszę jeszcze wykonać, nie chce aby z mojej winy ktoś był pokrzywdzony A i nie chce być ukarany przez Ali.

 111. Anonim pisze:

  Witam, mam takie pytanko czy jak u jednego sprzedawcy kupię np: 3 zegarki ale za każdym razem zakupu dokonam osobno to czy spakuje mi to w jedną paczkę czy wyśle 3 oddzielne ?

 112. Anonim pisze:

  Zakupy na Aliexpress to dobra , aczkolwiek bardzo ryzykowna
  opcja zaopatrzenia.
  Nadzwyczaj często przesyłki monitorowane za granicą trafiają do WER Warszawa,następnie przekazywane są poczcie polskiej i tam są kradzione .
  Tak było w 3 przypadkach moich zamówień. Na domiar złego przesyłki powyższe polecone i priorytetowe na terytorium Polski nie są monitorowane.
  Jak napisałem skargę do PP, to śledzenie przesyłki PP PL ze strony znika. Ja uważam , że Poczta Polska popiera te kradzieże. Sprawę zgłosiłem do prokuratury , ale to walka z wiatrakami,lub w zasadzie ze złodziejami . Odpowiedź ze strony PP otrzymałem: Wysyłasz na własne ryzyko i PP nie odpowiada za przesyłki międzynarodowe. Nic bardziej infantylnego!!! Szok!!!!!!! Przestrzegam zatem przed Pocztą Polską.

 113. Anonim pisze:

  Witam, mam pytanie. Wczoraj pierwszy raz miałam kontakt z tą stroną i zamówiłam sukienkę, dzisiaj rano wyświetlilo mi się że przesyłka gotowa do wysłania itd, przez przypadek kiiknelam że potwierdzam otrzymanie( myślałam, że chodzi o maila), czy w takim wypadku dostanę przesyłkę czy co dalej?

  1. Anonim pisze:

   Ja tak samo zrobilam,proszę o pomoc,czy otwierać spór?

 114. Anonim pisze:

  Dużo zakupów dużo nerwów. Raz kupiony telefon +VAT /nie wymigasz się od tego celnicy wyłapują paczki o gabarytach opakowania i wagi telefonu i walą w ciemno. Dwa razy android TV po miesiącu w koszu- chłam. O roszczeniach gwarancyjnych zapomnijcie biuro obsługi obiecuje pomoc wali korporacyjne tekściki i temat do niszczarki. Wiedzą, że nie można nic zrobić więc mają nas w d…. Jak zaczniesz podskakiwać sprzedawca zablokuje konto pod byle pretekstem i nic mu nie zrobisz sytuacje jak z Misia . Na małe zakupy za parę dolców można sobie pozwolić jak coś nie tak to mała strata. I takie teraz tylko robię. Są strony gdzie masz 100% pewność że nie zapłacisz VAT / bez dodatkowych opłat/ może i o kilka dosłownie dolców drożej ale śpisz spokojnie.Ale nie ma gwarancji i obsługi klienta na poziomie krajów cywilizowanych. BRAK PayPal to wielki minus jak przesyłka nie dojdzie to może oddadzą kasę przerabiałem ten temat – tak jest we wszystkich chińskich „sklepach” teraz płacę tylko przez PayPal nie dojdzie reklamacja i kasa za tydzień na koncie nie porównuję do Allegro bo każdy ma wyrobione zdanie Dla mnie wzorem obsługi jest /droższy/ Amazon ale to cywilizowany portal. REASUMUJĄC JAK KUPOWAĆ TO TYLKO GÓWINKA DO ok 25$ STRATA DO PRZEBOLENIA I BEZ VAT Pamiętaj kupując w chinach kupujesz na własne ryzyko to jak gra w ruską ruletkę nie zawsze się uda.

 115. Anonim pisze:

  Potwierdza się moja teza. Kupiłem nawilżacz Xiaomi. Okazało się że czas pakowania to 10 dni roboczych miał być prezent – na święta nie dojdzie dwa razy zrezygnowałem powód zbyt długi czas wysyłki. Sprzedawca anulował rezygnację dwa razy i wysłał niechciany towar. Biuro obsługi bla bla pomożemy i chu….. Jednym słowem nie jesteśmy dla nich partnerem lecz zerem szmatą u której liczy się tylko portmonetka.

 116. Anonim pisze:

  Czy ktoś może mi wyjaśnić jedna rzecz. Dokonałam zakupu i zapłaciłam…pieniadze zeszły z konta. Przesyłkę śledziłam i pisze że została wysłana. Jednak dostałam na maila, że miną termin płatności i jeżeli chce towar muszę dokonać ponownego zakupu. Pisałam do firmy która to wysłała i oni twierdzą, że muszę ponownie dokonać zakupu. O co chodzi

  1. Anonim pisze:

   Też mam taki problem, jednak ja juz dostałam pierwsze paczki, a tu nagle, że anulowane, bo minął termin zapłaty, lecz przelew poszedł…
   Dostała Pani paczki lub pieniądze z powrotem?

 117. Anonim pisze:

  Nie polecam zamawiania z przesyłką typu „China Post Ordinary Small Packet Plus” czy też innych nierejetrowanych np. „Yanwen Economic Air Mail „, ok. 80% zamówionych przedmiotów nie dociera na czas lub wcale.
  Otwieram kolejne spory, ale to marna pociecha. Kasę pewnie zwrócą, chociaż wolałbym otrzymać zamówiony towar. Prezenty świąteczne nie dotarły, 3 miesiące to za krótko na dotarcie do Polski z Chin…

 118. Anonim pisze:

  Ja polecam Aliexpress. Mam już kilkanaście rzeczy z tej strony, wszystkie z darmową dostawą i żadna nie zaginęła. Ogólnie były takie same jak w opisie, jedyne co to 2 plakaty przyszły mi nieco pogniecione, ale to nie wina sprzedawcy, tylko poczty.
  Rada ode mnie – kupując rzecz patrzcie ile osób ją kupiło, czytajcie opinie, oglądajcie zdjęcia od klientów. Zwracajcie uwagę, czy sklep odpisuje na negatywne opinie i czy dąży do porozumienia z niezadowolonymi klientami. Czasem jest tak, że widzicie fajną rzecz, ale nikt jej nie kupił lub kupiło ją ok. 5 osób – tutaj już jest trochę ryzyko, dlatego warto sprawdzić opinie z innych aukcji danego sklepu.
  Jedyną wadą Aliexpress jest to, że nie można płacić przez PayPal (tutaj akurat Ebay wygrywa).
  I tak na koniec – nie wierzcie trackingowi do końca. Moja znajoma wiele razy miała napisane, że zamówienie zostało anulowane, ale i tak szczęśliwie dotarło. Co do terminu doręczenia – różnie to bywa. Jedna rzecz szła 11 dni, druga 56. Spór jak dotąd się nie zdarzył.
  Pamiętajcie o cierpliwości i wyrozumiałości. Na Ali jest masa klientów-idiotów oraz świetnych sprzedawców, którzy zawsze odpowiadają miłym słowem na pozytywną opinie. 🙂

 119. Anonim pisze:

  Zamawiam na ali od kilku lat. Niestety. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Duuużo rzeczy nie przychodzi i potem musze otwierać spory i prosić o zwrot pieniędzy. Też chce zwrócić uwage na to, że trzeba śledzić każdy spór, bo mija czas i później kasa przepada i zamówiony towar. Miałam taką sytuacje, że prosiłam o zwrot pieniędzy i sprzedawca zbywał mnie, że mam poczekać i poczekać, że mam anulować spór, że towar dojdzie i wkońcu czas na spór i zwrot wygasł i nic nie dostałam. Fakt, było to kilka zł, ale jednak. Także uczulam na takie sytuacje. I nie anulujcie sporów. Jak mija 60 dni to od razu reagujcie. Pozdrawiam 😉

 120. Anonim pisze:

  Nie polecam Aliexpress,
  Kupilem ladowarke Aukey do telefony z QC 3.0, aby ja sprawdzić kupilem telefon 2 miesiące po zakupie ladowarki. Okazalo się że ładowarka jest zepsuta, sprzedawca nie chce uznać reklamacji i ciagle przesyła adresy email gdzie ma przesłać video, niestety adresy email nie przyjmują video, są przepełnione, problemy z serwerem. Sprzedawca udaje idiote, szkoda kasy, niby tanio ale drogo.
  Kupilem kable do telefonu nienajtańsze , miały mieć 10 tyś włożeń/użyć, po 250 traciły swoje właściwości, wtyki sie poluzowały, nie trzymaja się dobrze w telefonie, nie ładują tak dobrze jak na początku użytkowania.
  Nie polecam AE, zanim dokonasz zakupu zastanów się czy warto ale o tym przekonasz się sam.
  Pozdrawiam
  Przemek

 121. Anonim pisze:

  Hej. Mam pytanie. Zamowilam sukienke, przyszla niezgodna z opisem. Założyłam spor. Liczylam na czesciowy zwrot pieniędzy. Aliexpress dal odpowiedz, zeby zwrocic towar ssprzedawcy. Nie oplaca mi sie to wcale. Przesylka kosztuje dosc duzo. Zresztą skonsultowalam sie z krawcowa, chciałabym przerobić kupiona sukienke. Co zrobic by odrzucic propozycje i ewentualnie zamknac spor.

 122. Anonim pisze:

  Witam.Może ktoś pomoże bo nie mogę się od paru dni zalogować na ALLIEXPRES w żaden dostępny sposob. Komunikat zebrać systemu spróbuj pozniej.Od paru dni proboje i to samo.Przez połączenie konta Google to samo,Facebooka tez nie idzie.Już nie wiem co robić. Pomóżcie proszę. Pozdrawiam

 123. Anonim pisze:

  Czy wie ktos co zrobic jak zamowilam raz a wyswietla mi trzy razy do zaplacenia

 124. Anonim pisze:

  Witam. Czy ktoś wie jak złożyć rekamacje na towar który nie dotarł, zamówiłam w różnym czasie 5 rzeczy i do tej pory 3 nie dotarły a minęło 60 dni, chcę zaznaczyć, że weszłam w opcje sporu ale nie chce mi wysłać wiadomości,żąda podania powodu zwrotu, podaję i nie wysyła. Dziękuję. Ewa D.

 125. Anonim pisze:

  Czy na Ali można płacić przelewem tradycyjnym?

 126. Anonim pisze:

  Słyszałam że jak ma się kilka zamówień że sporami to blokują konto. Czy to prawda i po ilu takich sporach można spodziewać się blokady?

 127. Anonim pisze:

  Mam taki komunikat: „Parcel is returning to sender, please contact the carrier.” Mam czekać na paczkę, czy kontaktować się ze sprzedającym?

 128. Anonim pisze:

  Mam pytanie. Coś się stało i obecnie za cholerę nie mogę zmienić przelicznika na złotówki. Ustawiam PLN a on wraca do USD. Na aplikacji działa jak ta lala ale problem dotyczy laptopa. Ciasteczka wyczyściłem i guzik pomogło ( chyba, że jakieś zostały). Ktoś wie jak to naprawić?

 129. Anonim pisze:

  Mam pytanie kupiłem przedmiot zapłaciłem i ok. Następnego dnia dostałem wiadomość od sprzedawcy że nie maja tego przedmiotu na stanie i proszą bym anulował zamówienie. I było by ok ale zobaczyłem że ta sama aukcja jest dalej czynna ale kwota za przedmiot wzrosła 2 razy. Napisałem do sprzedawcy że nie anuluje zamówienia bo maja na składzie 95 sztuki towaru ale podnieśli cenę. Dostałem odpowiedź że nie mają na składzie towaru i proszą o anulowanie. Co mam zrobić ? Anulować zamówienie czy pisać że nie anuluje i może wyślą po staraj cenie czy napisać do obsługi Aliexperess ??

  1. Anonim pisze:

   A ja zrobiłam zamówienie (mam screena), zapłaciłam, a następnego dnia okazało się, że moje zamówienie nie istnieje… Co teraz? Oferta nieaktualna, jest podobna, nieco droższa od tego samego sprzedawcy.

 130. Anonim pisze:

  Jak jest z kamerami obrotowym ip? Chcę kupić za 2450 zł na nasze ile mogę zapłacić cła i vat wie ktoś????

 131. Anonim pisze:

  Mam problem. Ostatnio wyskoczyła mi informacja, że jedna z przesyłek jest oclona (warta 20 zł) a potem był komunikat, że przesyłka dotarła do kraju docelowego. Czy będzie naliczona jakaś opłata? Czy będę musiała coś wyjaśniać? Dziś zauważyłam, że wylogowało mnie z konta, po próbie odzyskania hasła ( wysłany kod na nr telefonu- jak myslicie będzie jakaś dodatkowa opłata za to?) nie ma widocznych zamówionych przedmiotów. Martwię się, że jeśli będę miała wyjaśnić jakąś sprawę z cłem to nawet nie będę mogła zrobić screena zamówionego przedmiotu z ceną bo nie mam już ich w aplikacji. Mieliście podobną sytuację?

 132. Anonim pisze:

  Założyłem konto na Ali i zapomniałem kliknąć w link potwierdzający utworzenie konta. A potem Zamówiłem towar zapłaciłem kasę z konta pobrało. Pokazało mi, że ma mój adres e-mail i nie przyszło żadne potwierdzenie zakupu i na koncie Aliexpress nie ma mojego zamówienia nigdzie go nie widać. Co zrobić, czy czekać.

 133. Anonim pisze:

  Mam podobny problem, czy dostałeś swoje zamówienie?

 134. Anonim pisze:

  Kupuję na Aliexpress od kilku lat dla swoich klientów i nie mam żadnych problemów. Można wybrać sobie język Polski, można wybrać ceny w złotówkach. Można wybrać jakie się chce płatności. Czy kartą czy PayPal czy przelewy24, i albo się logujesz do banku albo płacisz blikiem. Przed kliknięciem Kup Teraz wybrać można dostawcę, pisze ile będzie trwała dostawa. Jak jest tylko jeden dostawca to znaczy że jest jeden i sprzedający nie wysyła inaczej. Ale tysiące sprzedających mają kilka możliwości wysyłki. Od 60 dni aż po 7 dni. Wielu sprzedających ma już swoje magazyny w europie a nawet w Polsce. Nie mówię tu o pierdołach za dolara czy 4 złote. Np. panele prysznicowe wysyłają mi z Francji. Bez żadnego podatku czy cła. Bo wysyłane są z kraju unii europejskiej. DHLem w ciągu 5-6 dni od zakupu. Jak czytam te wasze śmieszne problemy to śmieję się jak bym oglądał dobry kabaret.

 135. Anonim pisze:

  Witam zrobiłem pierwszy zakup 2x ruchome głowy DMX czekałem tydzień i przyszło wszystko ok ale musiałem niestety zapłacić cło ciekaw jestem czy komuś się udało uniknąć cła

 136. Anonim pisze:

  Witam, nie otrzymałam towaru i po 60 dniach otworzyłam spór przed czasem zakończenia ochrony. Numer wysyłki nie istnieje ! Sprzedawca nie odpisuje ! A serwis nie zwraca pieniędzy i nie dał wyroku. Spór powinien być zamknięty z automatu 15 dni temu.
  Dziękujemy za przesłanie żądania zwrotu.

  Cyt.
  Sprzedający odpowie w ciągu0 dni 0 godzin 0 minut 0 sekund . Jeśli Państwo i sprzedający nie możecie zawrzeć ugody, serwis AliExpress zainterweniuje i udzieli pomocy. Jeśli sprzedający nie udzieli odpowiedzi o czasie, żądanie zostanie automatycznie zamknięte, a Państwo otrzymacie zwrot pieniędzy zgodnie z żądaniem.

 137. Anonim pisze:

  Proszę o poradę.Zakupiłam przedmiot i ok. Następnego dnia usiłowałam też coś opłacić a że mój bank nie działał postanowiłam anulowć ten zakup . Pomyłkowo anulowałam wcześniejsze zamówienie na którym mi zależało. Skontaktowałam się ze sprzedającym tłumacząc że pomyłkowo to zrobiłam.Ten wysłał mi wiad. że przedmiot już wysłał. Czyli ja dostanę anulowane zamówienie a sprzedawca nie otrzyma pieniędzy za nie, zepsułam możliwość potwierdzenia odbioru.Nie potrafię tego zmienić , nie wiem jak zrobić aby płatność trafiła do sprzedającego. Pewnie mnie zablokuje za takie posunięcie.Jak z tego wybrnąć?

 138. Anonim pisze:

  Witam
  Bardzo proszę może ktoś mi podpowie jak mam uzupełnić adres do wysyłki, wszystko jest w porządku uzupełnieniu egzeplazu do momentu kiedy dojdę do ostatniej rubryki (ZIP/podaj 5 cyfrowy kod pocztowy) no i wpisuje kod 5 cyfrowy przynależy do mojej miejscowości ale nie mogę go wpisać tzn wpisze go ale napis czerwonymi literami nie znika i ciągle wyświetla,, wpisz kod……) i nie mogę wpisać adresu
  Proszę o wiadomość co jest tego przyczyną
  Justyna

 139. Anonim pisze:

  Brakuje jednej podstawowej informacji – ostatecznego terminu dostarczenia przesyłki. W 21 wieku czekanie na przesyłkę 120 dni to jakaś kpina.
  Gdyby ktoś do Europy czy do USA płyną kajakiem z Wasza przesyłką to na pewno bym to zrozumiał.

 140. Anonim pisze:

  A ja kupiłem towar na ALIEXPRES za US $1,599.00 a cło mnie wyszło 200 zł śmiech na sali

 141. Anonim pisze:

  Witam.
  Zakupy na Alli robię już od jakiegoś czasu,znawcą wielkim nie jestem ale radzę sobie znośnie,za wszystko „niedosłane” oddają pieniądze .
  Piszę tutaj w innej sprawie :czy Ktoś z Was kupował może RF7 ?
  Mam problem z instalacją …..
  Co do wcześniejszych komentarzy:data dostarczenia jest przy każdym zamówieniu i nie jest to z pewnością 120dni…
  M

 142. Anonim pisze:

  Z tego co przeczytałam w opiniach w necie to na ali nie ma co szastać grubą kasą i należy robić zakupy za kwoty których w razie co nie będzie nam szkoda stracić zazwyczaj ludzie którzy robili na ali zakupy za kwoty ok 2-3 tysiące złotych pisali później że nie wszystkie produkty do nich dotarły nawet ja zamówiłam teraz produkt za ok 80 złotych i już mam problem bo to sprzedawca pisał mi że niby przelewu nie dostał potem jak napisałam że mam potwierdzenie wykonania przelewu z banku i w każdej chwili mogę przysłać skan dla potwierdzenia nagle stan przesyłki zmienił się z oczekiwania na płatność z gotowy do wysłania a teraz sprzedawca mi napisał że aktualnie nie posiada na stanie zamówionego przeze mnie produktu i każe mi anulować zamówienie i w sumie mogłabym to nawet zrobić tylko czy w ten sposób nie stracę wpłaconej kasy ?

 143. Anonim pisze:

  Zamówiłem ładowarkę na Ali. Miała dotrzeć max 13.01.2020. Nie dotarła. Status, że niby wyleciała z Chin ale jeszcze nie wylądowała w PL.
  14.01 założyłem spór.
  16.01 dostałem odpowiedź od sprzedawcy „Dear customer, sorry! Transportation was delayed due to the slow picking of packages at the post office during 11.11. The goods will soon arrive in the destination country with updated information for delivery. The goods are still under protection, please close the dispute and wait, you will receive the parcel soon. We apologize for any inconvenience caused! Thank you!” Zaakceptować taką ugodę?

 144. Anonim pisze:

  Witam,

  15.01.2020 kupiłam zegar na ścianę z mojego konta zostały pobrane pieniądze a na stronie aliekspress ( zakładka My orders) transakcja jest nie widoczna. Co teraz? może ktoś doradzić?

 145. Anonim pisze:

  A ja kupuje duzo rzeczy na Ali i jestem zadowolona. Najczesciej sa to ciuchy damskie lub dzieciece, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego, a takze kosmetyki i bizuterie
  zapraszam do nowo powstalej grupy na której co chwila jest duuzo nowosci i kazdy znajdzie cos dla siebie 🙂 Fb ->
  Aliexpress ♡ okazje i hity

 146. Anonim pisze:

  Witam .Chcę podielić się swoją opinią. Zamówiłem towar oraz transport firmą spedycyjną- DHL. Opłata za DHL 189,49 PLN.Towar został wysłany firmą FedEx.Transport tą firmą był darmowy , tak deklarował sklep..Otworzyłem spór związany z ze zwrotem pieniędzy za transport DHL. Przedstawiłem dowody t.z.oferta sklepu, koszty odprawy celnej. Łączne koszty to 241 PLN. Ale chińczyk z AliExpresu nie widział w tym oszustwa i nie zwrócił pieniędzy. Spór trwał od 27.08 2020 do 10.10.2020. W tym czasie AliExpress obraca moimi pieniędzmi i lekceważy swoich klientów . Nie polecam firmy

 147. Anonim pisze:

  Czu mogę otrzymać informację dlaczego na Aliexpress mam ceny w złotówkach, a nie w dolarach jak wszyscy piszą?

 148. Anonim pisze:

  Zamówiłam telefon a ali bez konta. Płatność zrobiłam odrazu. Miałam meila ze przesyłka wysłana . czas minął i przesyłki nie otrzymałam. Nie mogę założyć sporu ponieważ nie było to zamawiane przez konto. Sprzedawca nie odpisuje. Mam meila kiedy zrobiony zakup i płatność. gdzie mam to zgłosić? co w takiej sytuacji ?

 149. Anonim pisze:

  ja od roku lakierow nie dostalam kasy nie chca oddac

 150. Anonim pisze:

  ja towaru ani pieniedzy nie dostalam

 151. Renata pisze:

  Hej, zakupiłam towar na aliexpress z opcją darmowego zwrotu bez podawania przyczyny. Czy przed zwrotem mam potwierdzic otrzymanie towaru, czy od razu zakładac spór?

 152. Krzysztof pisze:

  W większości przypadków otrzymuję buble,braki produkcyjne,często połamane w drodze,ale też z premedytacją sprzedawca oczyszcza magazyn.Spory kończą się nakazem odesłania na mój koszt.Zwrotu za to nigdy nie uświadczysz,tylko za towar.Można się naciąć na lewe konto i potem czekać miesiąc na zwrot kasy.Większość produktów jest podrabiana,podobna, ale bez logo oryginalnej firmy.Dostałem tak śmierdzące gąbki filtra akwarium,że strach takie miłosierdzie chemiczne wstawić do akwarium.Sprzedawca nie chce pokazać certyfikatu, czy to cudo nie grozi życiu mojemu i rybek.Nic nie wytrzyma dłużej niż 6 miesięcy.Nie ma tam podobno reklamacji,jak się napisze.Mam wrażenie,że te miliardy oni robią na świecidełkach oszukując,bo ludzie zachodu mało się na tego rodzaju przekrętach znają.

 153. KrisZrybnika pisze:

  Tylko zakupy do 50zł bo tyle tracąc przez niekompetencję aliexpres lub oszustwo sprzedawcy da sie przeżyć i nie piszę sobię tak tylko właśnie aliexpres ot tak zamknął spór nie załatwiając sprawy ewidentnego oszustwa :
  zamówiłem towar za 300zł
  DHL potwierdził dostawę której nie otrzymałem (w systemie informacja jak byk ze to poszło do Wrocławia a ja mieszkam w Rybniku)
  Po walce o kontakt z kimkolwiek w ali 5x zapewniano mnie że sprawa będzie załatwiona ale nic nie załatwili i nawet się nie odzywali zwrotnie więc jeśli coś wychodzi poza schematy reklamacyjne nie da się tam nic załatwić a chciałem kupić podnośnik za 20 000zł ale przy takiej złodziejskiej organizacji ostrzegam przed zakupami drogich urządzeń !!!!!!!!

 154. Małgorzata pisze:

  Ostrzegam również przed zakupami na Ali. Zakupiłam baterię do roweru elektrycznego. Towar był dobrze zapakowany, nic nie bylo uszkodzone mechanicznie, więc zalozylam, ze wszystko jest ok. Wystawiłam pozytywny komentarz, bo bateria szybko przyszls i z racji tego, że był to styczeń, odłożyłam baterię z zamiarem podłączenia jej przed pierwszą wycieczką rowerową. Bateria miala energi 3/5 kresek. W maju, po wiosennych chlodach wybralam się na krotką wycieczkę. Poziom energii spadł do minimum bardzo szybko, a po powrocie do domu, okazalo się, że nie da rady naladować baterii i w zasilaczu coś pyka. Sporu już nie mogłam wszczać bo minął termin, sle sprzedawca oglasza na aukcji roczną gwarancję, wiec napisalam do sprzedawcy. Mamy już koniec lipca, a ja dalej z nim ciągnę korespondencję, z której nic nie wynika. Wlasciwie wynika, sprzedajacy chce bym rozkrecila baterię i sprawdzala wnętrze jej. Niestety , z racji tego, że jest dużo samozaplonów baterii, ja na pewno tego nie zrobię, dlatego chcialabym przetrzeć przed tym konkretnym sprzedawcą
  chamrider Quality Battery Store
  https://a.aliexpress.com/_EwZaPrp

  1. Anonim pisze:

   Reklamacja, dzięki antyreklami w rożnych czeluściach netu, rozpatrzona pozytywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *