Podróżowanie – pasja dla wybranych?

Istnieje taki stereotyp, że podróżowanie w kraje egzotyczne nie może być tanie. Oczywiście takie wojaże do tanich nie należą, ale jeśli chcemy polecieć na przykład do Japonii, a nie zamierzamy w dwa tygodnie wydać wszystkich naszych oszczędności jest na to sposób. Dla chcącego nic trudnego!

Pierwszą opcją tańszej podróży jest za bookowanie biletu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Stwarza to pewne problemy, bo przecież nie wiemy co będzie się działo za rok w naszym życiu, jednak jest to jakiś sposób. Bilety takie mogą być tańsze nawet do kilkudziesięciu procent, więc całkiem sporo.

Linie lotnicze z reguły nie umieszczają takich ofert zbyt często, ale jeśli jest ktoś tym zainteresowany i komuś na tym zależy to na pewno znajdzie to czego szuka. Jak to mówią : Szukajcie, a znajdziecie!

Alternatywą planowania naszej podróży z wyprzedzeniem jest wycieczka autostopem. Po drodze może nas spotkać mnóstwo ciekawych, niepowtarzalnych historii, od poznawania masy życzliwych ludzi po czekanie na samochód na pustkowiu.

Chociaż z tym pustkowiem to trochę się zagalopowałem, ale kiedyś przeżyłem podobny dramat. Pewien pan wysadził mnie razem z dziewczyną gdzieś między Moskwą a Nowogrodem i czekaliśmy tam, jak dobrze pamiętam, 3 dni.

Do tej pory nigdy nie żałowałem ani chwili spędzonej gdziekolwiek na autostopowaniu. Nawet takie ekstremalne wypadki mają swój urok i warto czegoś takiego doświadczyć w życiu.

Ciekawym wariantem spania w hotelach jest portal Couchsurfing. Portal ów, umożliwia spanie w mieszkaniu ludzi zamieszkałych w danym państwie i zarejestrowanych w tym serwisie zupełnie za darmo.

Brzmi kusząco, prawda? Możliwość poznania pomieszkania np. z Meksykanami w ich prywatnym domu zawsze będzie czymś na co warto zwrócić uwagę. Strona ta została stworzona na przełomie 2002 i 2003 roku przez Amerykanina Caseya Fentona, którego koncepcją było to by stworzyć miejsce w sieci, gdzie zalogowani internauci będą mogli za darmo przenocować innych użytkowników tej samej organizacji.

Dzisiaj strona liczy ponad milion zarejestrowanych użytkowników z 231 krajów i dalej prężnie się rozwija. Jak wiecie na świecie najłatwiej porozumieć się w języku angielskim. tak samo na tym serwisie najbardziej pożądanym językiem jest właśnie angielski. By uzyskać u kogoś możliwość spania, czy zaprosić na zwykłe zwiedzanie wystarczy do konkretnej osoby napisać maila ze swojego konta na Couchsurfing.

Jak wyżej przedstawiłem ten stereotyp nie jest prawdziwy. Raczej zawsze stereotypy nie mają wiele wspólnego z prawdą, ale to już temat na inny artykuł. Najważniejsze jest to, że jednak jest wyjście dla tych którzy nie mają zamiaru, albo po prostu ich nie stać na wydawanie fortuny na podróże do bardzo oddalonych państw od Polski i jeśli macie zamiar w najbliższej przyszłości wybrać się do takich krajów to przy wykorzystaniu choć jednego punktu z mojego artykułu to na pewno wyjdzie to na waszą korzyść.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. admin pisze:

    Zapraszamy do komentowania. Redakcja

  2. Anonim pisze:

    Polecam autorowi poznanie znaczenia słowa: wariant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *