Wakacje w górach. Zakopane.

Jako stolica Podhala i najważniejsze miasto leżące u stóp Tatr, Zakopane od wielu tal cieszy się ogromnym zainteresowaniem podróżnych. Turyści, którzy chcą spędzić udane wakacje w górach, przybywają tu z całej Polski. Czekają tu na nich hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne, zatem noclegi można znaleźć bez problemu nawet w środku sezony turystycznego. Czekaja tu również jedyne w swoim rodzaju atrakcje turystyczne. Samo Zakopane może zaskoczyć piękną architekturą, w której wyróżniają się przede wszystkim zabytkowe, drewniane wille z początków XX wieku.

Wiele z nich służyło dawniej wybitnym twórcom i artystom. Jedną z tych najbardziej znanych jest willa „Atma”, w której przebywał znany kompozytor – Karol Szymanowski. Dziś w jego rezydencji można zwiedzić małe muzeum biograficzne, w którym prezentowane są pamiątki związane z tym twórcą. Pięknie prezentuje się również willa na Harendzie, w której gościł sam Kasprowicz.

Tu również mieści się obecnie muzeum. Dla dzieci natomiast idealnym miejscem będzie willa „Opolanka”, która być może nie prezentuje się tak pięknie, jak jej drewniane koleżanki (jest ona budowlą murowaną), za może pochwalić się zbiorami przypominającymi o jednym z najważniejszych pisarzy. W „Opolance” mieszkał bowiem Kornel Makuszyński, znany przede wszystkim jako twórca Koziołka Matołka.

Zakopane może pochwalić się również innymi atrakcjami. Jest przede wszystkim idealnym miejscem dla tych, którzy wakacje w górach chcą spędzić na tatrzańskich szlakach. Ze stolicy Podhala bez problemu można dostać się do Tatrzańskiego Parku Narodowego i spędzić na jego terenie cały dzień. Warto wybrać się na Kasprowy Wierch, koniecznie trzeba wspiąć się na Giewont.

Jedną z największych atrakcji Tatr, której nikomu raczej nie trzeba przedstawiać, jest Morskie Oko. Kuszą również Dolina Kościeliska oraz Dolina Chochołowska. Ci, którzy Tatry chcą poznać z bardziej naukowej strony, koniecznie powinni zajrzeć do Muzeum Tatrzańskiego, które mieści się w centrum miasta.

Zakopane to również doskonałe miejsce dla miłośników folkloru, a gwarę góralską oraz góralskie stroje można tu spotkać niemal na każdym kroku. Ci, którzy mają zarezerwowane noclegi w Zakopanem, mogą poszaleć na imprezach góralskich, w których udział biorą miejscowe kapele.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]