Gdzie kupić złoto w Internecie? Najniższe ceny uncji, sztabek tego kruszcu

Trudne czasy gospodarcze w wielu krajach oraz na światowym rynku finansowym sprawiają, że naprawdę nie jest obecnie łatwo o bezpieczne formy inwestowania swoich pieniędzy. Mamy oczywiście bardzo bezpieczne produkty oszczędnościowe banków, czyli lokaty, ale niestety niskie stopy procentowe sprawiają, że dochody z tych oszczędności są często nawet poniżej poziomu inflacji.

Można również inwestować na giełdzie lub w fundusze inwestycyjne, co wiąże się jednak ze sporym ryzykiem, a za to opłacalne kupowanie nieruchomości wymaga posiada naprawdę dużych oszczędności. Z tego też powodu obserwujemy wyraźny powrót do złota, jako najlepszego zabezpieczenia majątkowego na przyszłość.

Złoto systematycznie zyskuje na wartości, a do tego jego zaletą jest to, że w razie kryzysu pieniądze mogą stracić swoją wartość, stając się wręcz bezużyteczne, natomiast metale szlachetne wciąż będą bardzo cenne. Decydując się na inwestycję w złoto warto rozważyć jego zakup przez internet, gdyż można dzięki temu kupić je taniej, szybciej na nim zarabiając. Gdzie najlepiej je kupić, aby czuć się w pełni bezpiecznie?

Wybór Mennicy Skarbowej to gwarancja bezpieczeństwa

Doskonałym rozwiązaniem jest tutaj skorzystanie z oferty przygotowanej przez Mennicę Skarbową, która jest na tyle szeroka, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, kupując złoto w bardzo dobrych cenach.

Wybór tej właśnie firmy jest bezpieczny przede wszystkim z tego powodu, że spółka jest w pełni kontrolowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, co sprawia, że musi ona działać w sposób transparentny. Dodatkowo jednak już od roku 2012 jest ona notowana na warszawskiej GPW, stając się tym samym spółką publiczną. Obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych jest kolejnym powodem, dla którego firma musi przejrzyście prowadzić swoje finanse, do których każdy z nas ma wgląd.

Szerokie możliwości zakupu złota

Inwestycja w złoto kojarzy nam się oczywiście przede wszystkim z kupowaniem sztabek wykonanych z tego metalu szlachetnego, ale nie jest to jedyna opcja inwestycji. W przypadku tej firmy mamy bowiem do wyboru:

 • sztabki złota o różnej wadze;
 • eleganckie, złote monety;
 • biżuterię wykonaną z czystego złota.

O ile sztabkę złota będzie trzeba umieścić w bezpiecznym miejscu w domu, tak niewielką zawieszkę biżuteryjną bez problemu można nosić na co dzień, a więc nasza inwestycja staje się jednocześnie elementem ozdobnym do naszego ubioru.

W przypadku wyboru sztabek dużą zaletą na pewno jest ich różnorodność. Możemy kupować nie tylko sztabki na uncje, ale nawet i malutkie, ważące po 1 g, które wykonane są ze złota o próbie 999,9, a więc najwyższej możliwej.

Złote monety i złota biżuteria

W przypadku złotych monet możemy stworzyć sobie inwestycyjną kolekcję naprawdę pięknych wyrobów. Znajdziemy tutaj bowiem monety produkowane przez mennice wielu państw świata, w tym chociażby monety kanadyjskie, australijskie, wiedeńskie oraz wiele więcej. Firma gwarantuje ich najwyższą jakość, co zawsze potwierdzone jest stosownym certyfikatem.

Biżuteria natomiast to już naprawdę szeroka oferta, w której znajdziemy przede wszystkim zawieszki oraz różnego rodzaju piękne kolczyki ze złota. Podobnie, jak w przypadku sztabek czy monet, do każdego zakupu również dostajemy odpowiednie certyfikaty.

Dużą zaletą zakupu w internecie jest po prostu to, że ceny złota są bardzo mocno zbliżone do swoich faktycznych wartości rynkowych. Podczas transakcji po prostu nie tracimy aż tak dużo pieniędzy na start, a więc w przyszłości na takim złocie da się więcej zarobić.

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 2.6]

Wasze komentarze:

 1. admin pisze:

  Zapraszamy do komentowania. Redakcja

 2. Anonim pisze:

  czy ta „mennica” posiada certyfikat LBMA, bo jesli nie to nie jest tak atrakcyjna jak zyziu próbuje to zarekomendować

 3. Anonim pisze:

  Radzę szukać przez Google i sprawdzać dealerów z pojedyncza. Skarbowa to firma z kilkuletnia tradycją, ale ceny są zabójcze. Chodzić, czytać, sprawdzać ceny, rozmawiać z dealerami. W ten sposób sami się przekonacie. Ja mam swojego i nie jest to Skarbowa. Są po prostu za drodzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *