Ile kosztuje gram złota? Wyjaśniamy!

Stabilna, a w zasadzie rzadko spadająca, cena złota na pewno zachęca obecnie wiele osób do inwestowania właśnie w ten metal szlachetny.

Niewielka jest szansa na to, że złoto będzie poważnie traciło na swojej wartości, raczej stale pnąc się z ceną do góry. Jeśli mamy w planach inwestycje w ten metal szlachetny to na pewno chcemy wiedzieć, z jakimi wydatkami trzeba się dzisiaj liczyć.

Ceny złota są oczywiście bardzo płynne, ale przyjrzymy się im nieco bliżej biorąc pod uwagę to, ile zapłacimy za sztabki, biżuterię czy monety korzystając z oferty firmy Mennica Skarbowa, która naprawdę oferuje szeroki wybór metali szlachetnych.

Ceny zakupu sztabek złota

Zacznijmy może od samych sztabek złota, które to zdecydowanie najczęściej wybierane są przez inwestorów. Możemy je tutaj kupować na uncje, jak i tylko na gramy, choć oczywiście kupując większe sztabki możemy liczyć na dużo niższe ceny.

Za malutką sztabkę o wadze 1 g i najwyższej próbie 999,9 musimy na chwilę obecną zapłacić 191,05 zł. Dużo taniej wychodzi jednak, kiedy zdecydujemy się na zakup 1 uncji złota. Sztabka taka kosztuje ok. 4961,07 zł, co po przeliczeniu daje nam ok. 159,5 zł za jeden gram.

W sklepie znajdziemy oczywiście również wiele innych opcji, w tym sztabki po 2, 5, 10 oraz aż 100 g. Wszystkie z nich są najwyższej próby i posiadają odpowiednie certyfikaty świadczące o ich wysokiej jakości.

Koszt grama złota przy monetach

Niestety z nieco większymi kosztami musimy liczyć się w przypadku zakupu złotych monet, które są droższe chociażby z racji swojej eleganckiej, często kolekcjonerskiej, formy. Ceny standardowe monet o wadze jednej uncji są dość podobne. W takim przypadku 1 g złota kosztuje nas około 161 zł, a wiec już znacząco powyżej aktualnej wartości tego kruszcu.

Jakie są ceny skupu złota?

Warto wspomnieć również o tym, że Mennica Skarbowa zajmuje się nie tylko sprzedażą złota w formie sztabek, monet lub kolczyków, ale także jego skupem od klientów. Z jakimi cenami spotkamy się w przypadku skupu?

W tym przypadku cena będzie zależna oczywiście od próby złota, które mamy do sprzedania. W przypadku metalu szlachetnego gorszej jakości, a więc o próbie 583/585 cena skupu jednego grama to 84 zł. Za lepsze złoto o próbie 750 za gram firma płaci już 108 zł. Jeśli mamy natomiast praktycznie czyste złoto, o próbie 999,9 dostaniemy już aż 153 zł.

Należy tutaj wspomnieć o tym, że w przypadku tej firmy ceny skupu są naprawdę zbliżone do wartości rynkowych tego kruszcu, co na pewno jest dużą zaletą. Ceny te są również bliskie rynkowym w przypadku zakupu, kiedy decydujemy się na większe sztabki złota, droższe, ale bardziej opłacalne jako inwestycja.

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 3.5]

Wasze komentarze:

  1. admin pisze:

    Zapraszamy do komentowania. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *