Mennica skarbowa – czy warto skorzystać? Wasze opinie i doświadczenia inwestycyjne

Metale szlachetne, diamenty czy piękna biżuteria ze złota lub srebra to nie tylko wspaniale prezenty dla bliskiej nam osoby.

To również w dzisiejszych czasach bardzo ciekawy sposób na inwestowanie swoich oszczędności. Kiedy światowe finanse nieustannie mają ogromne wahania, a gospodarki największych krajów tego świata borykają się z poważnymi problemami, inwestowanie w złoto wydaje się bardzo rozsądnym wyborem.

Największym problemem jest jednak najczęściej znalezienie miejsca, w którym kupimy metale czy kamienie szlachetne bezpiecznie, a więc z gwarancją najwyższej ich jakości i w cenie, która jest jak najbardziej zbliżona do wartości rynkowej. O posiadaniu takiej oferty chwali się jednak firma Mennica Skarbowa, która swoją działalność prowadzi przede wszystkim w internecie. Co znajdziemy w ofercie i czy warto z niej skorzystać?

Co to jest za oferta?

Strona główna. Źródło: https://www.mennicaskarbowa.pl

Przyglądając się informacjom podawanym przez firmę, można łatwo dojść do wniosku, że specjalizuje się ona przede wszystkim w temacie metali szlachetnych oraz szeroko pojętych inwestycji z nimi związanych. Jak dowiadujemy się z oficjalnych informacji, firma posiada zespół profesjonalnych i bardzo doświadczonych pracowników, którzy nie tylko zajmują się przygotowywaniem oferty produktów, ale także własnym wsparciem inwestycyjnym.

Firma, a w zasadzie spółka, może pochwalić się obecnością na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2012 roku. Tak naprawdę jest to bardzo ważna informacja, gdyż to oznacza, że jej finanse muszą być bardzo dobrze uporządkowane, jak i jawne przy okazji, a więc każdy z nas może mieć do nich wgląd. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że firma znajduje się pod patronatem Komisji Nadzoru Finansowego, co jest kolejnym potwierdzeniem na to, że naprawdę można jej zaufać.

Mennica Skarbowa nie zajmuje się jednak wykonywaniem produktów biżuteryjnych, sztabek złota czy diamentów dostępnych w ofercie. Są to w większości przypadków produkty pochodzące z państwowych mennic wielu krajów na świecie, czego dowodem mają być specjalne certyfikaty dołączane do każdego zakupu.

Oferta inwestycyjna

Spółka skupia się oczywiście przede wszystkim na inwestycjach w złoto, które obecnie charakteryzują się dużą opłacalnością, a do tego wysokim bezpieczeństwem. W ofercie inwestycyjnej znajdziemy przede wszystkim:

 • sztabki złota o różnej gramaturze;
 • najwyższej jakości diamenty;
 • monety wykonane ze złota;
 • złota biżuteria;
 • srebrne sztabki oraz monety.

Dużą zaletą tej oferty na pewno jest jej zróżnicowane. Sztabki złota można kupować nie tylko uncjami, ale również na gramy, w tym mając do wyboru nawet malutkie sztabki ważące zaledwie 1 g. Dzięki temu inwestować w kamienie czy metale szlachetne może praktycznie każdy, niezależnie od zasobności swojego portfela.

Co jeszcze ważniejsze, firma dysponuje własnym, doskonale zabezpieczonym skarbcem. Osoby prywatne, które chcą zainwestować swoje oszczędności na przykład w złoto, mogą czuć się dzięki temu bezpieczniej, mając zakupione dobra schowane w dobrze chronionym miejscu.

W przypadku inwestowania w monety, mamy tutaj do czynienia z produktami pochodzącymi z mennic różnych krajów z całego świata. Można kupować nie tylko monety złote czy srebrne, ale także platynowe. Dodatkowo w ofercie znaleźć można szeroki wybór akcesoriów ułatwiających bezpieczne przechowywanie takich produktów.

Prowizje i opłaty – na co trzeba się naszykować?

Złoto inwestycyjne. Źródło: https://www.mennicaskarbowa.pl

Podstawą działalność firmy jest oczywiście sprzedaż metali i kamieni szlachetnych, która na szczęście nie jest obarczona wysokimi opłatami. Warto podkreślić tutaj fakt, że Mennica Skarbowa chwali się jednymi z najniższych cen, które są bardzo mocno zbliżone do wartości rynkowych kruszcu.

W przypadku zakupu będziemy musieli zapłacić oczywiście za wysyłkę, która kosztuje 15 zł, a do tego firma pobiera jeszcze 0,1% wartości zakupionych rzeczy. Można jednak także odebrać przedmioty osobiście zupełnie za darmo, korzystając z jednej z wielu placówek firmy rozlokowanych na terenie całego kraju.

Nie trzeba się również obawiać prowizji związanych z płatnościami. Płatność przelewem tradycyjnym bądź gotówką nie jest obarczona prowizjami, tak samo jak płatność online z wykorzystaniem systemy Sofort. Z prowizją spotkamy się jedynie w przypadku płatności Dotpay i wynosi ona 1,6% wartości zamówienia.

Bezpieczeństwo zakupów

Diamenty inwestycyjne. Źródło: https://www.mennicaskarbowa.pl

Wspominaliśmy już o tym, że Mennica Skarbowa oferuje swoim Klientom możliwość przechowywania cennych przedmiotów we własnych skarbcach, które są bardzo dobrze zabezpieczone i objęte całodobowym monitoringiem oraz ochroną. Nie są to jednak jedyne gwarancje bezpieczeństwa, jakie oferuje firma.

Bardzo ciekawe jest to, że w czasie składania zamówienia możemy także zdecydować się na skorzystanie z uzbrojonego konwoju, który dostarczy wszystkie przedmioty do wskazanego miejsca. Usługa jest szczególnie opłacalna przy bardzo dużych zamówieniach na ogromne kwoty, a koszty skorzystania z niej są zawsze ustalane indywidualnie.

Oczywiście mamy tutaj również pewność, że każda przesyłka kurierska (jeśli z tej opcji dostawy skorzystamy), będzie oczywiście ubezpieczona. Firma realizuje jednak takie dostawy maksymalnie do 100 tysięcy złotych wartości zakupionych rzeczy. W każdym przypadku tak naprawdę najbezpieczniej odbierać przedmioty osobiście lub skorzystać z uzbrojonego konwoju.

Naturalnie wszystkie produkty posiadają stosowne certyfikaty, które stanowią gwarancję ich wysokiej jakości, odpowiedniej próby oraz oryginalności.

Czy warto skorzystać?

Inwestowanie w kamienie czy metale szlachetne jest dzisiaj naprawdę opłacalne. Ryzyko inwestycyjne jest niewielkie, a dzięki temu, że kruszce te praktycznie cały czas zyskują na wartości, to jest duża szansa na to, że w dłuższej perspektywie będziemy mogli sporo zarobić.

Naszym zdaniem warto skorzystać z tej oferty nie tylko z racji wygody zakupu tak wartościowych rzeczy. Jest to opłacalne dzięki bardzo atrakcyjnym cenom, zbliżonym do wartości rynkowych kamieni i metali szlachetnych. Firma na każdym kroku podkreśla również dbałość o bezpieczeństwo swoich klientów, co z pewnością również zachęca do zakupów.

Click to rate this post!
[Total: 187 Average: 2.9]

Mennica skarbowa - opinie z forum:

 1. dominos pisze:

  jak dokładnie wygląda możliwość skorzystania z tego transportu opancerzonym konwojem? Korzystał ktoś i może mi powiedzieć, ile tak mniej więcej taka usługa kosztuje?

 2. groszek67 pisze:

  Co to jest ten darmowy system płatności Sofort?? Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Każdy może z tego skorzystać czy jakieś specjalne warunki trzeba spełnić w takim przypadku?

 3. mam jedno pytanie. Gdzie jest jakaś lista tych placówek firmy? Chciałbym zakupić sobie sztabkę złota i odebrać ją osobiście, ciekawa jestem jak daleko mam do najbliższego ich punktu. Możecie mi podać link do tych adresów??

  1. Anonim pisze:

   na stronie sprzedawcy w zakładce kontakt

 4. Anonim pisze:

  Jedna najwyższych
  marż na rynku…

 5. Anonim pisze:

  Nie rozumiem pojęcia „darmowy odbiór osobisty” ???
  Czy to znaczy, że sprzedawca ZWRÓCI kupującemu Koszta jego dojazdu, zmarnowany Cały dzień i podróż powiedzmy 300 km ???
  Jeśli „tak” to zgoda. Jeśli „nie” to przestańcie KŁAMAĆ ludziom, bo kupno\ sprzedaz to jest biznes OBOpólny, a nie jednostronny.

  1. Anonim pisze:

   a czyja to wina że mieszkasz 300 km od placówki?? Co za farmazony. Może jeszcze firma ma ci oddać za jedzenie tego dnia?

 6. Anonim pisze:

  Jak można tam sprawdzić jakość złota i srebra? Czy mają tam wagę magnetyczną? Jakie przyrządy mają do sprawdzania złota?

  Ja mam taką manię że sprawdzam wszystko nawet jeśli jest nowe i świeże wprost od producenta bo ostrożność to podstawa

 7. Anonim pisze:

  chce tylko zobaczyć czy komentarz się pojawi

 8. Piotr pisze:

  nie polecam; stosunkowo wysokie ceny porównujac do innych graczy na rynku np mennicy polskiej;

 9. Urszula pisze:

  Nie polecam Mennicy Skarbowej, zamówiona sztabka 10g Pamp a została przysłana zwykła a to różnica ok 50zł. Rozumiem, że sztabki przysyłane są losowo ale jeżeli już w ofercie jest zaznaczone, że jest to sztabka Pamp to też taką powinnam dostać. Rozmowa telefoniczna ze sprzedawcą po otrzymaniu zamówienia nic nie dała, Pani próbowała mi wmówić, że jest w ofercie iż sztabki wysyłane są losowo. NIE POLECAM!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *