Seks w związku – kilka przemyśleń

Seks w związku jest czymś konkretnym, ale czy jest najważniejszy czy chociaż ważny. Wiele par rozpatruje swój związek z partnerem od jakości seksu. Uważają, że udany seks przypieczętowuje związek i utrwala go. Pozwala on na wyodrębnienie z wewnątrz obu partnerów emocji, których nie ukazują na co dzień, podczas normalnego dnia. Występują różnice w postrzeganiu seksu przez kobiety i mężczyzn. Kobiety podchodzą do stosunku bardziej uczuciowo, wyrafinowanie.

Starają się zachować w ten sposób szacunek. Dla kobiet seks nie jest narzędziem do spełnienia miłości. Służy bardziej do utrwalenia lub wkroczenia w nowy etap związku. Mężczyźni natomiast podchodzą do seksu bardziej przedmiotowo. Starają się zaspokoić swoje potrzeby seksualne ale zarazem chcą zaimponować partnerce, że i jej potrzeby potrafią zapewnić.

Seks pomiędzy osobami nie będącymi w związku jest uprzedmiotowiony, natomiast w związku stosunek ma służyć czemuś, co w dalszej perspektywie pozwoli na wkroczenie w nowy etap. Często występują sytuacje np. seksy dopiero po ślubie.

W takim związku uczucie pomiędzy partnerami jest niezwykle trwałe i niezwykłe, szczególnie wtedy, gdy jeden z partnerów już uprawiał seks w poprzednim związku, ale dla potrzeb obecnego się go wyrzekł. Ukazuje to, że stosunek do seksu jest różny, że związek bez seksu może istnieć i dalej kwitnąć.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. Anonim pisze:

    Zapraszamy do komentowania. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *