Wyjazdy na zagraniczne imprezy kulturalne nie muszą być drogie!

Wiele osób nawet nie myśli o tym, aby jechać na koncert swojego ulubionego artysty muzycznego gdzieś poza granice Polski z góry zakładając, że cena będzie horrendalnie wysoka.

Często z tego powodu ludzie latami czekają na zobaczenie swojego idola na żywo, gdyż gwiazdy światowej muzyki naprawdę wcale nie tak często odwiedzają nasz kraj. Warto więc tutaj nieco złamać stereotyp, który to mówi o tym, że wyjazd na koncert za granicą będzie bardzo kosztowny.

Zacznijmy może od samych biletów, gdyż oczywiście to jest podstawą do wyjazdu na jakikolwiek koncert. Po pierwsze od kilku lat Polska stawkami za koncerty zaczęła dorównywać zachodniej Europie i z tego powodu ceny naszych biletów wcale nie są niższe od tych jakie mamy w Niemczech czy chociażby we Francji. Co ciekawe, ceny biletów w Polsce dla topowych koncertów, niejednokrotni są dzisiaj nawet wyższe niż na zachodzie. Wynika to z faktu, że nasi organizatorzy muszą oferować gwiazdo naprawdę wysokie honoraria, aby po prostu zachęcić je do przyjazdu właśnie do nas. Gdzieś te pieniądze muszą się zwrócić i zazwyczaj dzieje się to kosztem biletów.

Wiemy już więc, że bilety na zagraniczny koncert wcale nie muszą być droższe niż u nas. Co jednak z przejazdem i noclegiem. W przypadku podróży, aby ograniczyć koszty, doskonałym pomysłem jest zebranie się w większą grupę. Jeśli ludzi będzie naprawdę dużo możemy wynająć nawet mały autokar za niewielkie pieniądze, albo chociaż pojechać samochodami i podzielić koszty paliwa na wiele osób znacząco je obniżając. Nie musimy także od razu nocować w bardzo kosztownych hotelach. Na obrzeżach większości miast znajdziemy tanie motele, gospodarstwa agroturystyczne, a nawet możemy po prostu zabrać ze sobą namioty jeśli wydarzenie ma miejsce gdzieś w środku lata lub w kraju, gdzie większość roku jest ładnie i ciepło.

Aby wyjazd na zagraniczny koncert nie był zbyt kosztowny wystarczy jedynie odrobinę dobrej woli i chęć do zebrania się w większą grupę. Pamiętajmy także o wczesnym kupowaniu biletów. Im wcześniej je zarezerwujemy tym większą zniżkę dostaniemy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wasze komentarze:

  1. gon75vzow6ski pisze:

    Zapraszamy do komentowania. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *