5 najważniejszych wydarzeń sportowych

Czy zastanawiacie się nad tym jakie ważne wydarzenia sportowe czekają nas w roku 2015? Z pewnością wiele z tych naprawdę istotnych już miało miejsce.

To w tym roku bowiem po raz pierwszy miały miejsce Igrzyska Olimpijskie, ale na dużo mniejszą, europejską skalę. Nie jesteśmy pierwszym kontynentem, który organizuje tego typu „lokalne” Igrzyska Olimpijskie. Swoją imprezę sportową tego typu ma już bowiem Azja oraz Wspólnota Brytyjska. Między 12 a 28 czerwca miało miejsce wydarzenie sportowe, w którym udział brało ponad 6000 sportowców walczących łącznie w 239 konkurencjach. Impreza miała miejsce w Baku i cieszyła się naprawdę ogromnym powodzeniem.

Z kolei już w październiku tego roku przed telewizorami na pewno zasiądą wszyscy fani siatkówki mężczyzn. Między 9, a 18 października będą odbywać się bowiem mistrzostwa Europy w tym sporcie, gdzie oczywistym jest to, że nasza drużyna siatkarska zdecydowanie należy do bardzo ścisłego grona faworytów.

Rok 2015 to oczywiście także kolejne zmagania kolarzy. Już na początku sierpnia kolarze przyjadą bowiem do naszego kraju na Tour de Pologne, ale za nami już chociażby jedna z największych imprez kolarskich, a więc Tour de France. Wielu wrażeń fanom sportu dostarczy również Formuła 1, która w tym roku odbywa się na nieco innych zasadach niż jeszcze do tej pory. Także nasze siatkarki będą w tym roku starały się pokazać swój wielki talent i bardzo dobrą formę. Na przełomie sierpnia oraz wrześnie w Belgii i Holandii odbędą się Mistrzostwa Europy z udziałem właśnie kobiet.

Kolejnym, naprawdę ważnym wydarzeniem tego roku będą mistrzostwa świata lekkoatletów, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia. W tym roku swojego tytułu będzie bronił nasz doskonały młociarz Paweł Fajdek, który swój tytuł zdobył w roku 2013 w Moskwie.

Choć mamy już za nami połowę roku 2015 to jeśli nie załapaliście się jeszcze na ciekawe wydarzenia sportowe to nie ma obaw. Do końca tegorocznego kalendarza sportowego jeszcze bardzo daleko, a czeka nas naprawdę mnóstwo wrażeń, które dostarczą wiele pozytywnych emocji wszystkim fanom dobrego sportu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wasze komentarze:

  1. gon75vzow6ski pisze:

    Zapraszamy do komentowania. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *