Organizacja wyjazdu na mecz piłkarski odbywający się za granicą

Jeśli chodzi o sport to zdecydowanie największymi podróżnikami są tutaj fani piłki nożnej. Każdego roku odbywają się setki imprez sportowych poświęconych właśnie piłce nożnej i to na całym świecie.

W przypadku drużyn lokalnych fani podróżują oczywiście po całym kraju. Mamy jednak ogromną grupę fanów naszej polskiej reprezentacji, która choć w ostatnim czasie może nie grzeszy skutecznością, to jednak wierny fan będzie ze swoją drużyną niezależnie od tego w jakiej formie jest i jak idzie jej w różnych spotkaniach. Pogoń za naszą reprezentacją to oczywiście podróżowanie po całym świecie. Mamy także w Polsce fankluby osób, które kibicują zagranicznym drużynom piłkarskim i marzą o wyjeździe na chociaż jeden mecz. Jak zorganizować taki zagraniczny wyjazd na mecz piłkarski?

Teoretycznie oczywiście zawsze możemy zrobić to na własną rękę, a więc na przykład wsiąść w samochód czy wykupić bilet lotniczy. Choć jest to sposób najłatwiejszy to jednak zazwyczaj niestety także i najdroższy. Sami ponosimy bowiem wszystkie koszty związane z podróżą czy zakwaterowaniem już na miejscu. O wiele bardziej opłacalne jest więc organizowanie się w większe grupy. Dużą grupą można bowiem liczyć na bardzo ciekawe rabaty, i to nie tylko te związane z podróżą, ale także i zakwaterowaniem. Wiele hoteli ma bardzo atrakcyjne oferty dla dużych grup, a do tego jadąc w większej paczce zawsze jest przecież weselej. Takie zorganizowane grupy zazwyczaj korzystają z usług autokarowych, a jeśli dany mecz ma miejsce w naprawdę odległym miejscu to nawet wykupują wszystkie miejsca w samolotach dostając bardzo wysokie rabaty.

Rodzi się jednak teraz pytanie w jaki sposób zorganizować taką grupę. Nie każdy ma dar do przywództwa, potrafi wszystko zorganizować i zarządzać większą grupą ludzi. Fani piłki nożnej gromadzą się jednak zazwyczaj na różnych forach społecznościowych, gdzie zbierają się w większe grupy, zaklepują sobie miejsca i w ten sposób wspólnie organizują wyjazdy za ukochaną drużyną. Warto chociaż raz zdecydować się na tego typu wyjazd, gdyż wrażenia z meczu z pewnością pozostaną nam na całe życie, a i portfel nie będzie w opłakanym stanie dzięki organizacji grupowej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wasze komentarze:

  1. gon75vzow6ski pisze:

    Zapraszamy do komentowania. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.