Dlaczego warto wybrać się do teatru?

Jeszcze poprzednie pokolenie naprawdę chętnie wybierało się na spektakle teatralne. Pięknie ubrane kobiety, eleganccy mężczyźni, śliczny wystrój teatrów i do tego genialna gra aktorska.

Niestety jednak z roku na rok liczba widzów teatralnych stale spada, a co najgorsze pośród widowni coraz rzadziej możemy dostrzec ludzi młodych. Czy teatr w Polsce kiedyś umrze? Co sprawia, że tak niechętnie chodzimy dzisiaj do teatrów?

Współczesne pokolenie ludzi uzależnionych od komputerów ma ogromne problemy z dostrzeganiem piękna prawdziwej kultury. Młodzież nie tylko nie chodzi do teatrów, ale nawet nie czyta książek, a dane statystyczne są przerażające, gdyż nawet co drugi Polak nie przeczytał w zeszłym roku ani jednej książki. Młodzież woli komputery od prawdziwej gry aktorskiej. Napawa się także kipiącymi od komercji filmami w kinach, gdzie jednak widzów także coraz mniej przez rosnące ceny biletów. Co jednak jest tak pięknego w teatrze, że naprawdę warto się przełamać i zacząć tam chodzić?

Przede wszystkim atmosfera. Zarówno w kinie jak i w teatrze mamy oczywiście do czynienia z aktorami. W przypadku filmów jednak jest to bardzo sztuczna rzeczywistość, a kontakt z aktorem nie jest realny. Jedynie teatr daje nam możliwość obcowania z aktorami i to tymi naprawdę wysokich lotów. Tam nie ma miejsca na pomyłki, nie będzie dubli, a scen nie da się w żaden sposób wyciąć. Klimat panujący w teatrze jest jedyny w swoim rodzaju i potrafi zarazić już od pierwszego kontaktu, trzeba jedynie do tego kontaktu się przekonać.

Myśli, że bilety do teatru są bardzo kosztowne? To błędne myślenie sprawia, że wiele osób od lat już nie interesuje się cenami w teatrach mieszczących się w ich miastach. W przypadku zdecydowanej większości sztuk możemy dostać bilety już za kilka złotych, a każdy teatr ma także wiele swoich akcji promocyjnych które sprawiają, że obcowanie z prawdziwą sztuką naprawdę nie musi być kosztowne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wasze komentarze:

  1. gon75vzow6ski pisze:

    Zapraszamy do komentowania. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *